اخبار, دکوراسیون

نکات روان شناختی در انتخاب رنگ اتاق شما

دکور اتاق خواب

بر اساس بررسی محققان رنگ هایی که شما برای دیوار اتاق و آشپزخانه و به طور کلی در منزل خود به کار میبرید بر روی حالات روحی شما بسیار تاثیر گذار است.رساکلا در این مطلب نکات رون شناختی هر رنگ را برای شما عزیزان مطرح خواهد کرد نا بتوانید خانه ای ایده آلی با رنگی روح بخش را در هز محیط به وجود آورید.

رنگ گرم

رنگ های گرم همان طور که از اسن آنها پیداست گرم کننده محیط نیز هستند.برای مثال استفاده از رنگ نارنجی یا زرد در محیط باعث میشود در آن محیط دما بالا برود.به همین جهت بهتر است از این رنگ ها در اتاق هایی استفاده شود که رو به شمال قرار دارند.اما بهتر است این رنگ را در اتاق هایی که محل استراحت و آرامش هستند به کار نبرید زیرا این رنگ ها القا کننده جنب و جوش و فعالیت هستند و همچنین رنگ زرد چشم را اذیت نیز هذیت میکند و مانع استراحت و آرامش شما به طور کامل خواهد شد.

 رنگ روشن

رنگ های گرم و روشن مثل سبز و آبی روشن باعث ایجاد محیطی شاد و پرانرژی میشوند و فضایی دوستانه را برای شما به وجود می آورند.به همین دلیل از این رنگ میتوانید در اتاق های غذاخوری و آشپزخانه که جوی برای دور هم بودن و گفت و گو کردن است استفاه کنید.رنگ سبز روشن نیز رنگی ست که در علم روان شناختی نشانه خوشبختی و سلامتی است و در محیط باعث کاهش میزان استرس میشود و آرامش بخش است به همین جهت میتوانید از این رنگ در اتاق خواب خود به کار ببرید.

رنگ تیره

رنگ های تیره به تنهایی باعث ایجاد حس دلتنگی و یا افسردگی می باشد اما اگر این رنگ های تیره مانند آب تیره و سبز تیره و بنفش در کنار وسایل مناسب با نورپردازی مناسب قرار گیرند اتاق شما را تبدیل به محیطی امن و راحت برای شما میکنند.همچنین این رنگ ها برای اتاق خواب به دلیل خواب آوری بسیار مناسب هستند.ما به شما پیشنهاد میکنیم که اگر شب ها را راحتی نمیخوابید از این رنگ ها برای دیوار اتاق خود استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق

رنگ سرد

در علم روان شناختی رنگ های سرد مثل آب یخی بسیار آرام بخش مناسب برای اتاق خواب هستند زیرا این رنگ باعث می شود شب ها با آرامش به خواب روید و همچنین صبح ها سر حال از خواب برخیزید.

آبی تیره

بر اساس تحقیقات محققان رنگ آبی تیره در برخی از افراد حس صلح و آرامش را به وجود می آورد و در بعضی دیگر از افراد احساس غم را به وجود می آورد و آنها را گوشه گیر میکند به همبن جهت برای اتاق نشمین مناسب نیست.همچنین این رنگ اشتها را نیز کاهش میدهد و برای اتاق غذاخوری نیز نباید استفاده شود.اما این رنگ مطابق با تحقیقات رنگ بسیار مناسب برای اتاق کار و دفاتر میباشد و باعث بازده بیشتر افراد میشود.

دکوراسیون دفتر کار

قرمز

رنگ قرمز رنگی هیجان آور و قوی و همراه با عشق است اما این هیجان در عین حال میتواند باعث خشم و عصبانیت در افراد نیز بشود.به همین جهت به شما پیشنهاد میکنیم که هرگز رنگ اصلی اتاق(به خصوص اتاق کودکان) را قرمز نکنید.در صورت علاقه زیاد به زنگ قرمز میتوانید از وسایل کوچک قرمز در تزیین اتاق بهره گیرید.

خاکستری

اگر به دنبال کاهش میل به غذا خوردن هستید از رنگ خاکستری در اتاق غذاخوری استفاده کنید در غیر این صورت هرگز این رنگ را برای غذاخوری استفاده نکنید.همچنین این رنگ باعث ایجاد حس ترس و فقدان احساسات در افراد میشود به همین جهت از آن به عنوان رنگ اصلی در اتاق خود نیز استفاده نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید