اخبار, دکوراسیون

تزیین میز ناهارخوری با سلیقه ناب

در آیین ایرانیان، سفره های سنتی پهن شده در سالن خانه، به همراه غذاهای خوش آب و رنگ ایرانی و چیدمان زیبای سفره که اعضای خانواده را دور یکدیگر جمع می کند، از تصاویری است که همیشه در ذهنمان جای دارد. شاید امروزه از آن سفره های نگارنگ خبری نباشد اما می توانیم با انتخاب مناسب میز و صندلی غذاخوری و تزیین هوشمندانه آن، حس و حال گذشته را به خانه خود بازگردانیم. در این مطلب می خواهم به شما بگوییم که برای رسیدن به این هدف باید مرحله به مرحله پیش برویم. ابتدا در بین انواع میز و صندلی ناهارخوری، سبک متناسب با خانه خود را انتخاب نمایید. سپس با انتخاب محل مناسب میز و صندلی در خانه، اصول چیدمان یک میزناهار خوری شیک را بیاموزیم. بعد از آن خواهید دید که غذاخوردن به همراه خانواده چقدر جذاب و لذت بخش می شود. با ما همراه شوید تا بتوانید یک شام رویایی با خانواده خود داشته باشید.

تزیین میز

تزیین میز ناهار خوری

برای تزیین میز ناهار خوری راه های زیادی پیش روی شما قرار دارند که متناسب با سلیقه، وقت، بودجه و همچنین دکوراسیون خانه خود می توانید یکی را انتخاب کرده و اجرا نمایید. یکی از این راه ها می تواند انتخاب یک تم مناسب برای انجام تزیینات باشد. این تم می تواند بنابر نظر شما یا اعضای خانواده انتخاب شود. به طور مثال انتخاب نقش و نگارهای ایرانی یا نقوش هخامنشی می تواند گزینه ای ایرانی بوده و یا پا را فراتر بگذارید و نماد کشور مورد علاقه تان را بررسی کنید. موضوع جالب دیگر برای تزیین میز غذاخوری شما فصلی است که در آن قرار دارید. یک چیدمان پاییزی با تزیینات پاییزی یا بهاری برایتان جذاب می شود. این نکته را نیز باید به شما بگویم که تاثیر ظروف مورد استفاده را نیز نباید فراموش کنید. استفاده از حصیر ودکوری های چوبی، ظروف کریستال، نقره یا مسی هر کدام حسی متفاوت را القا می کنند. حتی ممکن است ظروف قدیمی خود را از انباری بیرون آورده و متوجه شوید که هنوز هم کارایی زیادی دارند.

دکوراسیون

تزیین میز ناهارخوری با شمع

شمع از عناصر بسیار پر طرفدار در دکوراسیون داخلی است و هر کسی به نحوی سعی می کند که از آن در خانه خود بهره ببرد. به عبارتی می توانم بگویم شمع در دکوراسیون داخلی همیشه نقش پررنگی داشته و شما می توانید این بار روی میز غذاخوری از انواع شمع و شمعدانی ها استفاده کنید. پارچه رومیزی هم یکی دیگر از عناصر مهم است که می تواند نتیجه کار را کاملا به نفع شما تغییر دهد. پارچه راه راه، گل دار یا چهار خانه، هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. همچنین جنس خود پارچه هم در انتخاب شما دخیل خواهد بود و با وجود تنوع زیاد پارچه های مخمل، حریر و… باید بدانید هر کدام را کجا به کار ببرید.

دکوراسیون

دکوراسیون

گلدان روی میز ناهارخوری

گل و گلدان اجزای جداناشدنی از میز غذاخوری هستند. هم از رنگ های زیبا و دلنشینشان بهره ببرید و هم از بوی خوشی که در هوا پراکنده می کنند. فرقی نمی کند از گل های بهاری استفاده می کنید یا گل های مصنوعی و یا حتی تزیینی، مهم این است که این گل ها روی میز شما و در فضای شما حضور داشته باشند. گلدانی هم استفاده می کنید باید با دقت و سلیقه انتخاب شود. البته باید این را به شما بگوشم که اصلا خود را محدود نکنید و بگذارید گزینه های نامحدود داشته باشید. گلدان های شیشه ای، سفالی، بتنی یا هر گلدان دکوری دیگری متناسب با سبک زندگی خود به کار ببرید.

دکوراسیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید