اتصالات, اخبار, لوله

دستگاه تشخیص ترکیدگی(نشت یاب) چگونه عمل می کند؟

دستگاه نشت یاب

نحوه عملکرد دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه نشت یاب تشکیل شده از یک دریافت کننده و یک ارسال کننده موج ها است و دریافت کننده و ارسال کننده دستگاه نشت یاب داخل محفظه ای کپسولی می باشند. برای کار با این دستگاه بایستی محفظه گفته شده را روی لوله، دیوار یا هر جایی که مد نظر است تکان دهید، به این صورت از قسمت ارسال کننده موج هایی بر روی محل مد نظر ساتع می شود و سپس دریافت کننده موج های بازگشتی را می گیرد. در این دستگاه پیدا کردن نشتی و ترک در لوله به وسیله روش های دیجیتالی این دستگاه مشخص می شود. به عبارتی می توان گفت که دستگاه تشخصیص ترکیدگی لوله از طریق امواج کار میکند.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

دلیل استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته و دستگاه های مخصوص دیگر نیازی نیست که برای تشخیص ترک در لوله ساختمانی را تخریب کرد. بهوسیله این دستگاه به راحتی محل نشتی مشخص شده و بدون خراب کردن ساختمان می توان آن را ترمیم کرد. اما در شرایطی که این دستگاه نباشد بایستی به اجبار دست به تخریب ساختمان زد تا نقطه ای که لوله دچار نشت شده است را یافت. به وسیله این دستگاه همچنین می توان از بروز رطوبت در ساختمانها نیز پیشگیری کرد.

کاربرد دستگاه تشخیص ترکیدگی در شرکت لوله بازکن و تخلیه چاه

امروز در ایران نیز دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله نیز به میزان زیادی کاربرد دارد و شرکت های لوله بازکن و تخلیه چاه از آن برای مشخص کردن نقطه نشتی و ترمیم آن منطقه بدون خرابی ساختمانها بکار می برند. این دستگاه کمک شایانی به شرکت های لوله بازکن کرده است و آنها به راحتی به وسیله آن می توانند محل نشتی را پیدا کنند، بدون آنکه متحمل زحمات بسیار بالایی شوند و منزل یا محل کار شما را تخریب کنند.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید