اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

از بین بردن علف های هرز با اختراع جدید

محصولات کشاورزی

علف هرز به گیاهانی که می‌توانند در حد بالایی از لحاظ کمی و کیفی به محصولات سالانه و دایمی در یک سال خسارت بزنند گفته می‌شود. به بیان دیگر علف هرز گیاهی است که ناخواسته در زمین‌های کشاورزی رشد می‌کند و با رقابت با گیاه اصلی به کمیت و کیفیت آن آسیب می‌زند.علف های هرز معمولا رشد یکسانی با گیاهان دارند و در هنگام جمع آوری محصولات میتوانند با محصولات مخلوط شوند و آسیب های جدی را برای ما به وجود آورند.در بعضی موارد علف هرز نمیتواند به وسیله روش های معمولی از بین برود.

روش هایی که معمولا برای از بین بردن علف های هرز استفاده میشود، از طریق حشره ها یا پاتوژن گیاهی و سموم شیمیایی یا علف کش ها هستند.اما در بعضی موارد امکان از بین بردن کامل آنها با روش های گفته شده نیز امکان پذیر نیست.

اختراعی جدید برای از بین بردن علف های هرز

امروزه دستگاه برقی اختراع شده است که به وسیله ترکیب گرما و نور آبی انرژی بالا آن میتوان بدون استفاده کردن از مواد شیمیایی علف های هرز را از بین برد.این دستگاه برقی NatureZap نام دارد.

دستگاه از بین بردن علف

توقف رشد علف های هرز با دستگاه 

 شکل این دستگاه به صورت عصا است و علف های هرز را فقط مورد توجه خود قرار میدهد و با ارسال پرتویی از نور و گرما میتواند برگ و ریشه آنها را در عرض ۳ روز از بین ببرد.این پرتو تا عمق ۳ اینچی در خاک فرو میرود و به گیاهان و محصولات مفید ضرری نمیرساند.

ایستگاه نیروی هوایی ادواردز در جنوب کالیفرنیا در حال آزمایش این دستگاه نیچر زپ به عنوان یک راه برای حذف علفهای هرز بود تا بتواند بدون استفاده از علف کش های سمی، علف های هرز را از بین ببرد.رئیس کمپانی سازنده نیچر زپ  این آزماش را یک موفقیت ۷۰ الی ۸۰ درصدی اعلام کرد که میتواند علف های هرز را از بین ببرد و از رشد آنها جلوگیری کند.

این شرکت در گذشته نیز مشابه این دستگاه را ساخته بود اما آن دستگاه فقط از گرما برای از بین بردن علف های هرز استفاده میکرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید