اتصالات, اخبار, لوله

درباره لوله های پلی اتیلنی بیشتر بدانید

لوله

لوله پلی اتیلن از گذشته تاکنون

لوله های پلی اتیلنی از ۵۰ سال پیش بسیار پرطرفدار واقع شده اند. امروزه این لوله ها در کاربردهای متفاوت صنعت، آب و فاضلاب امتحان خود را پس داده اند و لوله هایی ثابت شده در این زمینه هستند. اکثر این لوله ها که چگالی زیادی دارند از مواد اولیه ای تولید شدند که آنها را به لوله هایی حرارت پذیر و انعطاف پذیر تبدیل کرده است. شرایط محیطی و جوی نیز بر روی این لوله ها تاثیری ندارد.

مشکلات لوله کشی های قدیم و  برطرف شدن آن با لوله های پلی اتیلن:

در تاسیسات لوله کشی فلزات، مواد خورنده باعث خورده شدن تاسیسات میشوند که این امر جزء بزرگ ترین معایب این لوله ها میباشد. این عیب در تاسیسات فلزی باعث میشود که لوله کشی ساختمانها زودتر دچار مشکل شوند. به همین علت به مرور زمان لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند و توانستند با طول عمر و دوام بسیار زیاد مشکلات از این قبیل را برطرف کنند.

مقایسه لوله پلی اتیلن

ویژگی لوله های پلی اتیلن در مقایسه با لوله های فلزی:

لوله های پلی اتیلنی در زمان طولانی مبلغ کمتری برای تعمیرات و نگه داری دارند و این امر هم به دلیل مقاومت بالای آنها در مقابل مواد خورنده و ساییدگی است.

برای ساخت لوله های پلی اتیلن امری که حائز اهمیت است کسب علم روز افزون درباره ویژگیهای آنها است که باعث شده است محققین امروزا بتوانند به وسیله ترکیب کردن مواد پلیمری لوله هایی با دوام تر و مقاوم تر ارائه دهند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته میانگین دوام این لوله ها ۵۰ تا ۱۰۰سال میباشد که با این شرایط به آسانی میتوان از آنها سالیان سال بدون بروز مشکل استفاده کرد.

لوله های پلی اتیلنی همچنین قابلیت بازیافت دارند که سبب میشود بتوان به میزان نامحدود و بدون آسیب به محیط زیست بتوان آنها را تولید کرد. لوله پلی اتیلنی به دلیل توانایی بکارگیری در مصارف متعدد و اتصالات گوناگونی که دارد به راحتی باعث شده است نیاز مشتریان را تامین کند و از جهتی نیز صنعتی باشد که در حال پیشرفت های روز افزون بیشتر است.

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن و کسب اطلاعات بیشتر از “صفحه اصلی” دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید