اتصالات, اخبار, لوله

مصارف اقسام گریدهای پلی اتیلن(بخش اول)

لوله

پلی اتیلن با اهمیت ترین پلاستیک در دنیا است و هر ساله بیشتر از ۸۰میلیون تن تولید می گردد. به علت گوناگونی نوع های پلی اتیلن، این پلیمر مصارف گسترده ای دارد و با برگزیدن گرید مناسب با مصرف پلی اتیلن، می شود همزمان به خاصیت مکانیکی و بهای مناسب دست یافت. پلی اتیلن ها برطبق چگالی به ۳گرید اصلی سنگین (HD)، سبک خطی (LLD) و سبک (LD) گروه بندی می گردند. از خصوصیت های این پلیمر این است که سمی نیست و به طور معمول در صنایع غذایی به استفاده می شود.LLD به علت بالا بودن میزان انعطاف پذیری در ساخت اقسام وسیله های پلاستیکی انعطاف پذیر مثل لوله‌هایی با قابلیت خم شدن استفاده می شود. در ادامه، کاربرد و استفادۀ نهایی اقسام گریدهای پلی اتیلن آمده است.

لوله پلی اتیلن

HDPE:

کاربرد: نوار جهت دار، کیسه بافته شده، تک رشته، لوله، فیلم دمشی، قالبگیری تزریقی و قالبگیری دمشی.

مصرف نهایی: کیسه بافته شده و تک رشته ای، لوله متداول یا تحت فشار، کانال کابل های فیبر نوری، فیلم خیلی براق و کاغذی، ظرف های صنعتی بالای ۱۰۰ لیتر، قالبگیری لایه نازک، مستربچ.

LLDPE:

کاربرد: فیلم دمشی، فیلم ریخته گری، پوشش اکستروژن، قالبگیری/کامپاندینگ تزریقی، قالبگیری چرخشی.

مصرف نهایی: فیلم گرید ضد بلاک جهت مصارف سنگین و ویژه، فیلم لایه ای، ریخته گری و کششی، بسته بندی مخصوصا جهت مایعات، مستربچ، کیسۀ حمل و نقل، سبد خرید، پوشش پارچۀ بافته شده، ورقه، فویل آلومینیومی.

LDPE:

کاربرد: فیلم دمشی/ریخته گری، فیلم ریخته گری، گرید اکستروژن پوششی، قالبگیری تزریقی.

مصرف نهایی: مستربچ، پوشش پودری و اکستروژنی، قالبگیری نرم، بسته بندی، فیلم تک و ۲ اکسترود جهت بسته بندی مایعات، کاربری سنگین، جمع شونده، UV، لایه سازی چسبنده، فوم، کشاورزی، فیلم لایه ای حرارت و فشار.

یکی از اصلی ترین مصارف اقسام گریدهای پلی اتیلن، تولید اقسام مستربچ افزودنی، رنگی و پر کننده است. بایستی توجه داشت با توجه به گریدهای گوناگون پلی اتیلن، کاربری آن ها در تولید قطعه های پلاستیکی گوناگون است.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید