اتصالات, اخبار, لوله

مصارف اقسام گریدهای پلی اتیلن(بخش دوم)

لوله

اقسام شیوه های شکل دهی پلی اتیلن ها برطبق مصارف نهایی

گوناگونی خاصیت های فیزیکی و مکانیکی و در نتیجه گریدهای متعدد پلی اتیلن موجب شده که این پلیمرها در محدوده گسترده ای از کاربردها مورد مصرف قرار گیرند. حائز اهمیت ترین گروه بندی پلی اتیلن ها برطبق چگالی آنها است. از سمت دیگر، پارامتر اصلی جهت برگزیدن گرید مناسب پلیمرها، شاخص جریان مذاب است. نموداری که در تصویر زیر ملاحضه می کنید، دید اولیۀ مناسبی جهت برگزیدن گرید مناسب پلی اتیلن به شما می دهد:

پلی اتیلن

بایستی دقت داشت که با توجه به مصرف نهایی و گرید پلی اتیلن مصرفی، شیوه ی شکل دهی آن هم متمایز است. همان گونه که در تصویر زیر ملاحضه می کنید، LLDPE و LDPE اغلب جهت تولید فیلم بسته بندی و عایق حرارتی مصرف می گردد. HDPE هم به وسیله ی قالبگیری دمشی جهت تولید ظرف های نگهداری مواد شیمیایی مثل مایع شوینده و ظرف های استوانه شکل جهت بسته بندی صنعتی استفاده می شود. این گرید پلی اتیلن به شکل لوله هم شکل دهی میشود.

پلی اتیلن

شیوه های فرآوری

در اغلب شیوه های فرآوری، گرانولهای پلی اتیلن را از شیوه ی قیف داخل سیلندری میریزند تا گرم شوند. داخل این سیلندر ۱پیچ دوار، تودۀ مذاب را با فشار از بیرونی انتهای آن، به خارج می راند که در آنجا پیش از سرد شدن و جامد شدن پلی اتیلن می شود آن را به محصولات متعدد تبدیل کرد. این سیلندر حاوی پیچ که جهت ذوب مواد استفاده می شود، اکسترودر نامیده میشود. این شیوه، در تولید صندلی های باغ، رویه پیچ، دستگیره در یا بطری های فشاری و غیره در ظاهر و اندازه های گوناگون امکان پذیر است. همان طور که در تصویر زیر ملاحضه می کنید، در زمان فشار دادن، مواد قادرند صاف شده و تبدیل به صفحه شوند یا کشیده شده و به شکل فویل شکل دهی شوند. به صورت کلی، شیوه های شکل دهی عبارتند از قالبگیری (به ۲ شیوه ی تزریقی و دمشی)، فویل (به ۲ شیوه ی دمشی و سطحی)، ورقه و و فوم. نیاز به توضیح است که می شود از خروجی اکسترودر هم به شکل مستقیم جهت تولید قطعه های ساده بهره برد.

پلی اتیلن

۱-قالب گیری:

شکل دهی به شیوه ی قالبگیری به وسیله ی تزریق، دمش و چرخش امکانپذیر است. با تزریق مذاب به قالب می شود کالاهای بزرگ و کوچک مثل درپوش، پوشش، دستگیره، وسیله های باغ، سبد و ظرف های سبزی، میوه و ضایعات باغ را ساخت. قالبگیری دمشی هم طی ۴مرحلۀ اکستروژن، بسته شدن قالب، دمش و خروج محصول نهایی انجام میگیرد. این شیوه جهت تولید بطری ها استفاده می شود. در شکل زیر، تمامی مرحله ها قالبگیری دمشی و کالاهای نهایی آن ملاحضه میشود. شیوه ی قالبگیری چرخشی هم شیوه ی خوبی جهت تولید اشیای بزرگ تو خالی مثل ظرف های بزرگ یا اتاقک های کوچک است. در این شیوه پودر پلی اتیلن داخل قالب داغ ریخته میشود و با چرخش شدید آن، شکل دهی و تولید محصول نهایی انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن کلیک کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مصارف اقسام گریدهای پلی اتیلن(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید