اخبار, دکوراسیون

چیدمان صحیح و منظم تر ماندن خانه

دکوراسیون

آیا تا به امروز این مسئله برای شما پیش آمده که علیرغم تمیز کردن خانه و منظم کردن تمام محیط آن باز هم به نظرتان بی نظم، نامرتب و ولو کثیف بیاید؟ چنانچه چنین است، ما جواب پرسش شما را می دانم. در اغلب موارد، چیدمان اشتباه محیط های گوناگون به ویژه نشیمن، خود موجب بی نظمی و نامرتبی آن محیط خواهد بود. چنانچه چند نکته خیلی ساده را مراعات کنید، نه فقط نظافت خانه برای شما آسان تر شده، چه بسا چیدمانتان هم اصولی تر خواهد بود.

دکوراسیون

تمیز کردن ورودی

از آنجایی که ورودی نخستین فضایی است که به محض ورود به منزل دیده میشود، می شود تاثیر خیلی زیادی در تمیز و منظم به نظر رسیدن منزل داشته باشد. لذا بهتر است نخست با یک طرح خیلی ساده، ولو جای دادن یک گلدان کوچک، تعریفی جهت ورودی خود داشته و بعد هر روز ۱ الی ۲دقیقه را صرف منظم و تمیز کردن آن نمایید. این مطلب را مدنظر داشته باشید که هرچقدر ورودی ساده تر و خلوتتر باشد، منظمتر به نظر می آید.

فواصل را از یاد نبرید

شما بایستی درحدود ۹۰ سانتیمتر محیطی خالی در پیرامون اتاق داشته باشید. چه بسا صددرصد در تمام خانه ها به ویژه آپارتمانهای نقلی نمی شود دقیقاً این فاصله را رعایت کرد، ولی منظور این است که تا جای امکان دارد بغل دیوارها خالی باشند. این کار موجب میشود تا شما بدون احتیاج به جابجایی مبلمان و ولو فرش ها گرد و غبار بغل دیوار را تمیز کرده و تی بکشید.

محیط را باز بگذارید

در اغلب موارد نیاز نیست که مبلها تماما به دیوارها بچسبند که به طور معمول جهت این فاصله ۶۰ سانتیمتر را در نظر میگیرند. این عمل موجب میشود که دکوراسیون نشیمن شما جذابتر به نظر آید و فضا مرتب تر باشد. به غیر از این مسیر رفت و آمد تماما مشخص بوده و این فضاهای خالی سبکی و نظم بیشتری را در سالن به وجود می آورند.

فرش در چیدمان

فرش یکی دیگر از عنصرهای خیلی مهم هم در چیدمان دکوراسیون و هم در تمیز ماندن خانه است که در منازل ایرانی اهمیت بیشتری هم پیدا می کند. چنانچه شما چیدمان خوبی برای فرشتان در نظر بگیرد در زمان جارو کردن و یا تی کشیدن با معضل رودررو نخواهید بود. مناسب ترین وضعیت جهت رسیدن به این هدف این است که فرش دقیقا بغل لبه های مبلمان قرار گیرد، به این شکل که در هنگام نشستن پاهای شما به آسانی به روی فرش قرار گیرد. با این عمل هم روی فرش و هم زیر مبل ها به آسانی تمیز شده و نشیمن منظمتر به نظر می آید. در برخی زمان ها هم این عمل مسیر رفت و آمد ساکنین را مشخصتر می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید