اخبار, دکوراسیون

رنگ مبل راحتی در چیدمان اتاق نشیمن(بخش سوم)

دکوراسیون

رنگ مبل مناسب جهت ست کردن با دیوار سفید

همانطور که همه ما می‌دانیم رنگ سفید رنگ خنثی است. به همین دلیل با هر رنگی و هر دکوراسیونی ست می‌شود و یکی از پرکاربردترین رنگ های اتاق نشیمن به حساب می‌آید. شما در انتخاب رنگ مبل راحتی خود با این دیوار سفید هیچ محدودیتی ندارید. می‌توانید هر رنگی از رنگ های گرم صورتی و قرمز گرفته تا رنگ‌هایی خنثی مانند قهوه‌ای و کرمی در ترکیب با دیوار سفید استفاده کنید. بنابراین دیوار رنگ سفید می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای هر فردی باشد که دکوراسیون اتاق نشیمن خود را با تغییر فصل تغییر می‌دهد. با استفاده از این رنگ خیالتان از رنگ مبل راحتی خود راحت باشد، چرا که هر رنگی که دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید. رنگ سفید ویژگی‌های روانی مثبتی دارد که می‌توان از میان این ویژگی‌ها به بهداشتی بودن، شفافیت، خلوص، پاکی، سادگی، و بازده آن اشاره کرد. رنگ سفید بازتاب دهنده نور است و به همین دلیل باعث روشنایی اتاق نشیمن شما می‌شود. پس با توجه به خنثی بودن و ویژگی بازتاب دهندگی این رنگ بدون شک انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن شما است که به راحتی با هر رنگ مبلمانی که بخواهید می‌توانید آن را ست کنید.

دکوراسیون

رنگ مبل در منازل ایرانی

رنگ مبلمان راحتی که در اکثر خانه های ایرانی دیده می‌شود بر روی پایه این سه رنگ می‌چرخد: سفید، کرمی، قهوه‌ای. در میان این سه رنگ، قهوه‌ای طرفداران بسیاری داشته و زمانی بازار را در اختیار خود گرفته بوده است. منظور ما این است که این رنگ بیشتر در خانه‌های سنتی دیده می‌شود و در میان افراد با سن و سال بالاتر طرفدار دارد. اما طی چند سال گذشته از طرفداران این رنگ میان خانواده‌های ایرانی کم شده است و بیشتر به رنگ‌های کرمی و سفید روی آورده‌اند. اگر این روزها وارد خانه های افراد جوان و نو عروس‌ها شویم بیشتر رنگ کرمی و رنگ سفید است که در مبلمان آنها به چشم می‌خورد.

افراد جوان این دو رنگ روشن و شیک و مردن را در کنار رنگ های بسیار شاد و پر طرفداری مانند صورتی، آبی، بنفش، قرمز استفاده می‌کنند. این روزها کمتر پیش می‌آید که افراد جوان به سراغ رنگ های تیره مانند قهوه‌ای بروند. اگر دقت کرده باشید در منزل افرادی با سن و سال بالاتر رنگ مبل راحتی قهوه‌ای بیشتر مشاهده می‌شود، در صورتی که افراد جوان‌تر به سراغ رنگ مبل راحتی روشن‌تر و به خصوص سفید و کرمی می‌روند.

افرادی که به سراغ رنگ‌های سفید و کرمی می‌روند، سعی می‌کنند تا به اتاق نشیمن خود با استفاده از ترکیب این دو رنگ سفید و کرمی با رنگ‌های شاد و بسیار جذابی مانند بنفش، آبی، صورتی، سبز و زرد روح و انرژی ببخشند.

کلام آخر

پس همانطور که گفتیم رنگ مبل راحتی که در خانه های ایرانی مشاهده می‌شود بیشتر به سن و سال افراد بستگی دارد. بنابراین در خانه‌های سنتی‌تر و با افرادی با سن و سال بالاتر، رنگ قهوه‌ای مرسوم‌تر است و در میان جوان‌ترها رنگ‌های روشن‌تر مانند سفید و کرمی طرفداران بیشتری دارد.

همانطور که گفتیم، رنگهای خنثی برای مبمان شما مناسبتر هستند و میتوانید از رنگ مبل راحتی کرمی، سفید، قهوهای و … استفاده کنید. ما در این مطلب سعی کردیم رنگ‌های مرسوم‌تر مبلمان را در اختیار شما قرار دهیم و مطمئنا مبل‌های راحتی به رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند با دکوراسیون منزل شماست باشند. امیدواریم توانسته باشیم به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “رنگ مبل راحتی در چیدمان اتاق نشیمن(بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید