اخبار, شیرآلات

پاک کردن جرم و رسوب شیرآلات به آسانی!

از بین بردن رسوب و جرم شیرآلات

پاک کردن جرم و رسوب بر روی شیرآلات با روش های کم هزینه!!!

از بین بردن جرم و رسوب از شیرآلات

یکی از مهمترین تجهیزات ساختمان که معمولا زیاد بهش توجه نمی شود شیرآلات است.که نقش بسزائی در زیبایی فضای ساختمان ایجاد می کند و بیشتر افراد نحوه تمیزی آن را نمی دانند.در اینجا چند راه کار برای تمیز نگهداشتن شیرآلات پیشنهاد داده شده.

روش اول:

لکه های کوچک سفید روی شیر آّب ، براقی و شفافیت را از بین می برند و دلیل پیدایش این لکه ها بر اثر رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب بر سطح شیر آب یا لوله ها پایین آن بوجود می آیند.قبل از هر چیزی تاکیید می گردد به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهرنمک ، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده ننمایید که باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و شیرآلات را از شرایط ضمانت خارج می نماید.

پاک کردن شیرآلات با اسکاج نرم

روش دوم:

برای جلوگیری از جرم گرفتن شیرآلات شستن پی در پی آن در پایان هر روز و خشک نمودن توسط حوله ای نرم لازم است تا لک های آب روی آن نماند.

روش سوم:

سرکه (ترجیحاً سفید) یکی از مواد طبیعی است که می توانید از آن استفاده کنید.بسیاری از افراد با تجربه محلول سرکه و آب را بهترین تمیز کننده و براق کننده شیرآلات می دانند.برای پاک کردن این رسوبات یک حوله کاغذی را کاملا به سرکه آغشته کنید.حوله کاغذی را دور محل لکه ها بپیچید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس لکه ها را با استفاده از یک حوله کاغذی خشک به راحتی پاک کنید.فقط توجه داشته باشید که استفاده از سرکه به علت خاصیت اسیدی بودن آن می تواند باعث از بین رفتن رنگ شیرهای آب رنگی و شیرهای برنجی بشود.در صورتی که از شیرهای بی رنگ و معمولی رایج استفاده می کنید،می توانید با خیال راحت از سرکه به عنوان براق کننده قوی رای پاک کردن رسوبات به جای مانده بر روی شیرهای آب استفاده کنید.

جرم گیری شیرآلات

نکته بسیار مهم

اگر برای تمیز کردن سرویس خود از جوهر نمک استفاده می کنید قبل ریختن جوهر نمک حتما روی شیر را با پلاستیک بپوشانید زیرا دود جوهرنمک رنگ شیرآلات را از بین می برد.

برای استفاده از جوهر نمک در سرویس بهداشتی بعد از ریختن جوهر نمک در محیط درب آن را نبندید و سریع محیط را بشویید زیرا گاز و دودجوهر نمک رنگ شیرآلات را از بین می برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید