اتصالات, اخبار, لوله

لوله پلی اتیلن کلافی

پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن کلاف تنها لوله‌ای است که امکان تولید به صورت کلاف در سایز و فشار‌های متوسط را دارد . تولید لوله پلی اتیلن کلاف و استفاده آنها در پروژه‌های گازرسانی, انتقال آب و آبیاری باغات و زمین‌های کشاورزی باعث صرفه جویی زیادی در هزینه‌های جوشکاری می‌شود و تعداد نقاط جوش در خط لوله پلی اتیلن را به حداقل می رساند که این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه,  در زمان اجرای پروژه و نصب لوله پلی اتیلن نیز تاثیر بسزایی دارد و زمان را کاهش می‌دهد و همچنین نصب را راحت تر می کند.
لوله‌های پلی اتیلن کلاف در فشار‌های کاری ۱۰ , ۱۲٫۵ , ۱۶ بار و در متراژ ۱۰۰ , ۲۰۰ و ۴۰۰ متر تولید می‌شود. البته سایز لوله‌های تولید شده در فشار‌های کاری ذکر شده فقط تا سایز ۱۱۰ میلیمتر امکان تولید بصورت کلاف را دارند.
قیمت لوله پلی اتیلن کلافی نیز مانند دیگر لوله‌های پلی اتیلن حاسب می‌شود و لیست قیمت لوله پلی اتیلن کلاف را نیز می‌توانید از کارخانه و واحد فروش دریافت نمائید.قیمت لوله‌های پلی اتیلن کلافی نیز ارتباط مستقیمی با مواد اولیه دارد و نرخ مواد در بورس روی مواد ایرانی و نرخ ارز بر روی مواد وارداتی اعم از بروج تاثیر گذار می‌باشد.
نکته : ( لوله پلی اتیلن با سایز ۱۲ با فشار ۱۰ بار به صورت کلاف و همان لوله‌ پلی اتیلن با فشار ۲۰ به صورت شاخه‌های ۱۲ متری تولید می‌شود )

پلی اتیلن

کاربرد آن

سیستم‌های آبیاری

به عنوان لوله‌های اصلی و فرعی در شبکه آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره‌ای ( لوله پلی اتیلن آبیاری )

شبکه انتقال گاز

به عنوان شبکه تقسیم و لوله‌های فرعی گازرسانی از لوله‌های پلی اتیلن کلاف استفاده میشود.

انقال سیالات

در هر پروژه انتقال آب و دیگر سیالات مجاز که امکان استفاده از لوله‌های پلی اتیلن باشد میتوان از این لوله‌ها استفاده نمود.

اتصال لوله پلی اتیلن کلاف

روش اتصال این لوله‌‌های پلی اتیلن کلاف در زمین‌های کشاورزی و باغات , اغلب بوسیله اتصالات پیچی می‌باشد که البته می‌توان از روش جوش لب به لب (Butt Fusion) نیز استفاده کرد اما در شبکه گازرسانی از اتصالات الکتروفیوژن ( کوپلر ) استفاده می‌شود. و همین روش جهت اتصال لوله‌های کلاف برای انتخاب اتصالات نیز صدق می کند و برای لوله‌های گاز باید از اتصالات الکتروفیوژن استفاده نمود.

مواد لوله‌های پلی اتیلن کلاف

مواد لوله‌های پلی اتیلن کلاف با مواد اصلی لوله‌های پلی اتیلن شاخه‌ای فرقی ندارد و از همان استانداردها و فرایند تولید پیروی می‌کنند و تنها خاصیت فیزیکی پلی اتیلن امکان تولید پیوسته لوله‌های پلی اتیلن به صورت کلاف را بوجود می‌آورد.دقت داشته باشید که مواد اولیه لوله‌های گاز با مواد اولیه لوله‌های پلی اتیلن آبیاری ممکن است در گونه و گرید تفاوت داشته باشند. جهت تولید لوله‌های گاز از مواد پلی اتیلن مشکی بروج استفاده می‌شود و در تولید دیگر لوله‌ها با استفاده های دیگر طبق کاربرد می‌توان نوع و گرید مواد اولیه را انتخاب کرد.

جزئیات

لوله‌های پلی اتیلن کلاف و اتصالات آن از تنوع بسیار زیادی در اندازه , سایز و فشار کاری برخوردار می‌باشند از این رو بنابراین براساس کاربردی که لازم است می‌توان از لوله‌ی خاصی استفاده نمود اما در زیر لیستی از لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن کلاف پر مصرف را ذکر می‌کنیم :

– نوار آبیار پلی اتیلن
– لوله پلی اتیلن سایز ۱۰ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۱۲ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۱۶ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۲۰ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۲۵ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۳۲ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۴۰ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۵۰ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۶۳ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۷۵ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۹۰ میلیمتر
– لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر
– اتصالات پیچی پلی اتیلن
– اتصالات الکتروفیوژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید