اخبار, دکوراسیون

مبلمان کلاسیک یا راحتی

مبلمان

مبلمان کلاسیک یا راحتی، کدام را می پسندید؟

از نظر متخصصان شرکت رساکالا، یک دکوراسیون داخلی ایده آل و منحصر به فرد، آن دکوراسیونی است که تمامی اجزا و عناصر را در کنار هم داشته باشد. شما هر چقدر هم که وسایل لوکس و یا مدرن را خریداری کرده و در منزل خود بچینید، ولی بدون مبلمان مناسب، ضعف و ناقص بودن دکوراسیون خود را احساس خواهید کرد. لذا با قاطعیت می توان گفت که وجود ست مبلمان به یک امر الزامی برای گذراندن وقت و دور هم جمع شدن خانواده و هم چنین پذیرایی از مهمان تبدیل شده است.

مبلمان

مبلمان راحتی یا استیل ؟

همواره در حالت کلی مبلمان را به دو گروه مبلمان راحتی و مبلمان کلاسیک طبقه‌ بندی می‌ کنیم. مبل‌ های راحتی بهتر است تمام پارچه بوده و دسته‌ های پهن و پایه و پشتی نسبتا کوتاه‌ تری نسبت به مبل‌ های کلاسیک داشته باشند. اما مبل‌ های کلاسیک، کمی رسمی‌ تر و ترکیبی از چوب و پارچه هستند. پشتی این مبل‌ها، کاملا صاف و کمی بلند است و پایه‌ های بلند آن ها هم اجازه نشست و برخاست راحت‌ تر را به مهمان‌ ها می‌دهد.

مبلمان برازنده

از مهم ترین نکات که حتما بایستی به آن توجه کنید ابعاد و اندازه مبلمان است. مبل جدید شما بایستی متناسب با اندازه و شکل فضای نشیمن انتخاب شود. لذا پیش از انتخاب مبل، ابعاد اتاق و سالنتان را به خوبی اندازه گرفته و فضای رفت و آمد و هم چنین فاصله مبل از دیوار را نیز درنظر بگیرید. مطمئن شوید که مبلمان چیده شده در فضا برای حرکت شما اختلال ایجاد نکند. نکته اصلی دیگر این است که مبلمان از درگاه، ورودی و یا راه پله عبور کند لذا این ابعاد نیز قابل توجه اند.

کاربرد مبلمان

در این جا به مهم ترین قسمت در مورد خرید مبلمان قبل از هر تصمیم گیری و محاسبه ابعاد و تناسبات، احتیاجتان از مبلمان را مشخص کنید. اگر هدفتان استراحت، دیدن تلویزیون و استفاده روزانه است مبلمان راحتی به شما پیشنهاد می شود زیرا که همه اعضای خانواده را می تواند دور هم جمع کند و با استفاده از آن ها راحتی مناسبی درفضای خانه خواهید داشت. ولی اگر قرار است دو دست مبل در خانه قرار دهید و یا برای پذیرایی و مراسم تشریفاتی نیازمند آن هستید مبلمان استیل و لوکس را انتخاب کنید.

 جنس و پارچه مبلمان

انتخاب پارچه از دغدغه های اساسی مبل است زیرا تاثیر بسیار زیاد هم در دکوراسیون و هم در مدل خود مبل خواهد گذاشت. لذا در انتخاب طرح پارچه به هارمونی و رنگ بندی دکوراسیون خود توجه داشته باشید. در مورد جنس پارچه هم دوام، قابلیت شست و شو بسیار قابل توجه است. بهتر است زمان انتخاب در مورد نحوه نگهداری پارچه اطلاعات کافی را به دست آورید.

رنگ در مبلمان

رنگ در مبلمان را به دو گروه می توان تقسیم کرد:

گروه اول رنگ پارچه: انتخاب این گروه به عوامل زیادی مثل سلیقه فرد، سبک دکوراسیون، رنگ فرض، پرده ها و … بستگی دارد. به طور مثال اگر دیوارهای منزلتان رنگ خنثی یا سفید دارند، برای پارچه مبل دستتان در انتخاب رنگ به خصوص رنگ های شاد بازتر خواهد بود.

گروه دوم رنگ فریم مبل : فریم های طلایی سبک دکوراسیون را اغلب به سمت سبک کلاسیک می برند.ولی اگر می خواهید کمی چاشنی مدرن به فضای خود اضافه کنید فریم سفید و حتی نقره ای مناسب تر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید