اخبار, دکوراسیون

انتخاب پرده مناسب برای اتاق کودک

اتاق کودک

 چه جنس و مدلی برای فرزندم بهتر است؟

زندگی در آپارتمان‌ها، فضای بازی کودکان را محدود کرده است. وجود فضای کم در منزل و جمع شدن زیادی از لوازم بدون استفاده در اتاق‌خواب بچه‌ها، موجب می‌شود که آن‌ها باوجود اتاقی پر از لوازم متفاوت، بازهم در اتاق خود تاب نیاورند و ترجیح دهند در کنار بزرگ‌ترها زمان خود را سپری کنند. طراحی مناسب اتاق‌خواب به بچه‌ها انگیزه بیشتری می‌دهد که در اتاق خود بمانند و سرگرم شوند. در این مقاله نقش مهم پرده‌ در اتاق کودکان را بررسی می‌کنیم تا بتوانید با حداقل هزینه آرامش و تنوع قابل توجهی را ایجاد کنید.

اتاق کودک

 نور طبیعی

پرده‌ای انتخاب کنید که نور روز به آسانی از آن عبور کند. اتاق کودک احتیاج جدی به نور طبیعی دارد تا سدی بر سر راه رشد میکروب‌ها شود. همچنین رنگ اشیا در نور طبیعی بهتر درک می‌شوند و درخشش اتاق چند برابر می‌شود که این امر از افسردگی و یکجانشینی کودکان پیشگیری می‌کند.

پشه‌ بند یا تور تزئینی

درصورتی‌که اتاق کودکتان بنا به دلایلی پنجره ندارد نا امید نشوید. یکی از راه حل های جالب استفاده از پشه‌بند یا تور تزئینی است. شما می‌توانید با استفاده از این عناصر زیبا حال و هوای اتاق را دگرگون کنید. قسمت بالا یا کنار تخت محل خوبی برای جاگذاری تور است. تور را می‌توانید به اشکال متعدد مثل پاپیون دربیاورید. همچنین می‌توانید دو قلاب زیبا درست کنید و تور را از آن آویزان کنید. همچنین اگر احتمال آویزان کردن پشه‌بند را از سقف ندارید، میتوانید پایه فلزی پشه‌بند که در بازار موجود است را خریداری کنید و بر حسب احتیاج ارتفاع پایه را تنظیم کنید.

جنس مناسب

جنسی که برای وسایل بچه‌ها استفاده می‌شود بایستی از مواد طبیعی باشد تا ایجاد آلرژی و حساسیت نکند. الیاف طبیعی بهترین انتخاب برای پرده است. جنس کتان و پنبه ازجمله پارچه‌های پراستفاده در این زمینه هستند. همچنین به علت رعایت بهداشت بایستی بافاصله زمانی کم و با درجه حرارت بالا پرده‌ها شسته شوند درنتیجه جنس مقاومی مثل کتان گزینه بهتری برای پرده است.

طرح مناسب

طرح‌های متفاوت درزمینهٔ پرده اتاق کودک تولیدشده است. از شخصیت‌های کارتونی تا چاپ عکس کودک دلبندتان، امروزه بر روی انواع پرده خودستایی می‌کند. البته توصیه ما به شما انتخاب یک تصویر زیبا از کودکتان و چاپ آن بر روی پرده مورد نظرتان است. درصورتی‌که بنا به یکسری از دلایل قصد انجام این کار را ندارید، به شما توصیه می‌کنیم طرح منظره یا گل و گیاه را انتخاب کنید. لازم به ذکر است انتخاب شخصیت کارتونی برای کودکان از جنبه‌های روانشناسی که توضیح آن در این مطلب نمی‌گنجد پیشنهاد نمی‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید