اخبار, دکوراسیون

نقش چوب در زیبایی دکوراسیون شما

دکور چوبی و شومینه

در طراحی های جدید یکی از عناصری که باعث جلوه های بیشتر وسایل دیگر منزل میشود حضور چوب در بین آن هاست.همچنین چوب باعث ایجاد فضایی آرام بخش و دلنشین برای افراد خانواده میشود.حضور چوب در منازل از زمان های بسیار دور تا به امروزه مورد توجه بوده است اما در سال های اخیر این حضور رنگ بیشتری را به خود گرفته است و توجه تمامی مردم را به خود جلب کرده است.انواع وسایل چوبی در رنگ های متفاوت در بازار وجود دارند اما ازخصوصیات منحصر به فرد چوب ویژگی هماهنگی آن با هر رنگی است که باعث میشود در هر صورت محیط شما را از حالت عادی به زیبایی طراحی کند و محیطی ایده آل را به شما ارائه دهد.

» رنگ چوب در دکوراسیون

چوب هایی با رنگ متوسط(بین تیره و روشن) مثل گردویی شکلاتی و یا قهوه ای نه چندان تیره را میتوان در کنار رنگ های سرد استفاده نمود برای مثال میتوانید از میزی به رنگ قهوه ای متوسط با گلدان هایی با بدنه سبزآبی و یا فیروزه ای ترکیب رنگی مانند امواج دریا و قایق را برای شما تداعی خواهد کرد و باعث آرامش بیشتر فضا خواهد شد.همچنین برای استفاده از این رنگ میتوان از ترکیب رنگی کرم مایل به زرد و آبی کم رنگ و پر رنگ نیز استفاده کرد.وسایل چوبی رساکالا

» وسایل چوبی برای ایجاد محیطی آرام و لذت بخش کردن

به طور کلی شما میتوانید حتی اگر منزل و ادارات شما دارای دیوارهای چوبی نیستند از وسایل تزیینی کوچک چوبی برای روح بخشیدن استفاده کنید

  • میزهای درون آن محیط را چوبی خریداری کنید بر روی آنها از ظروف تزیینی به رنگ سبزآبی استفاده کنید.
  • ۲-رومیزی های میز ناهار خوری زرشکی با طرح های کرم انتخاب کنید و یا از رنگ هایی مانند کرم مایل به زرد و قرمز برای لذت بردن در هنگام میل کردن غذا بهره ببرید.
  • ۳-صندلی های چوبی با طراحی های زیبا برای مفابل شومینه تهیه نمایید تا در روزهای سرد زمستانی از در مقابل شومینه خود استراحت کنید و از محیط گرما بخش لذت ببرید.
  • مبل های راحتی چوبی زیبا همراه با رواندازهایی با رنگ های گرم برای لذت بردن از تماشای تلویزیون خریداری نمایید و مقابل آن میزی برای چیدمان خوراکی ها قرار دهید.
  • میز های چوبی با طراحی های زیبا جهت میز مطالعه با چدمانی از وسایل کوچک چوبی با طراحی های خاص برای با شکوه کردن میز ساده خود استفاده نمایید.
  • میز های چوبی جهت پذیرای از مهمانان با چیدمانی از ظروف سفالی در رنگ های سرد برای قرار دادن میوه هایی با رنگ های گرم که تضاد انرژی بخشی را به وجود می آورد را مد نظر قرار دهید.
  • صندلی های چوبی در مقابل پنجره برای لذت بردن از فضای بیرون از منزل در محیطی گرم در هنگام بارش باران و برف در حالی که موسیقی مورد علاقه شما در حال پخش است میتواند خستگی یک روز کاری را از بین ببرد.
  • در بین رنگ های مختلف چوب،از رنگ های تیره تر آن ها در کنار رنگ های گرم مانند زرشکی و همچنین کرم میتوان استفاده نمود و جلوه باشکوهی به اتاق کار خود و یا ادارات خود بخشید.برای مثال میتوانید از میز های چوبی با رنگ های تیره و پرده هایی با ترکیب زرشکی و گل های قهوه ای و همچنین تور کرم استفاده نمود و همه اطرافیان را بهت زده کرد.

دکوراسیون چوبی

» خواص چوب در منزل

در محیط هایی که از چوب پوشیده شده اند بسته به نوع چوب استفاده شده در محیط، صداهایی که در محیط ایجاد میشود به وسیله چوب جذب کیشود در نتیجه صداهای کمتری به گوش ما خواهد رسید و محیط آرام تری را خواهیم داشت.

چوب قابلیت رنگ پذیری و اتعطاف پذیری بالایی نیز دارد و میتوانید از آن در کلیه لوازم منزل در رنگ های دلخواه بهره بیرید.

چوب قدرت جذب دما را کمتر از سرامیک دارد یعنی اگر در منازل ازکف چوبی(پارکت،لمینت) ، مبلمان و وسایل چوبی استفاده شود این وسایل نسبت به وسایل دیگر دیرتر سرد میشوند این در حالی است که وسایل سرامیکی در محیط های گرم هم سرد هستند.

چوب مقاومت مکانیکی مناسبی در برابر ضربه دارد.

چوب امکان تصحیح خواص (مواد ضد حریق، ضد رطوبت و ضد قارچ) را دارد.

در انتخاب وسایل تزیینی نگران نباشید امکان تجدید پذیری مجدد درخت بعد از برش نیز وجود دارد.

وسایل چوبی همان طور که برای ما مشخص است دوستدار محیط زیست هستند و به محیط بازمیگردند.پس میتوان با انتخاب آنها از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری کرد.

»انواع چوب مورد استفاده

انواع چوب های مناسب در ایران برای مبل سازی و همچنین در ساخت وسایل تزیینی  چوب های افرا، ملچ، آزاد، زبان گنجیشک، گردو، راش، گلابی، گیلاس وحشی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید