اخبار, پاشنده

چگونگی نصب پمپ آبیاری را بیاموزید

نصب کردن پمپ

نصب صحیح پمپ در عملکرد آن و طول عمر آن نقش به سزایی دارد. اگر در هنگام نصب پمپ نکات اصولی و مراقبتی را جدی نگیرید، به زودی پمپ دچار تنش و اختلالاتی خواهد شد و آبیاری مناسب را مختل خواهد کرد. به شما پیشنهاد می کنیم که برای نصب کردن پمپ آبیاری، حتماً مطالب زیر را که رساکالا برای آبیاری یکنواخت و بازدهی بیشتر محصولات آماده کرده است مطالعه فرمایید.

نکات اولیه برای نصب پمپ

از اینکه الکتروموتور را بر روی محل نصب قرار دهید ابتدا از مستحکم بودن سکوی نصب امطمئن شوید و سطح نصب را تراز کنید. برای اینکه پمپ بدون تنش و بی صدا کار کند پیشنهاد می کنیم که شاسی پمپ را بر روی دمپرهای فلزی ( ارتعاش گیر ) نصب کنید و همچنین ضربه گیرهایی در بین پمپ و خط لوله های مکش و رانش بگذارید. برای تراز کردن پمپ از یک تراز معمولی که بر روی محور و فلنج لوله خروجی گذاشته می شود استفاده می شود.

 آماده سازی و راه اندازی اولیه پمپ در آبیاری

برای اینکه الکتروموتور را روشن کنید، در ابتدا حتماً شیر فلکه ای که در لوله رانش نصب شده است را به طور کامل ببندید و بعد از آن الکتروموتور را روشن نمایید. بعد از روشن کردن الکتروموتور به آرامی شیر فلکه را باز کنید تا از این طریق الکتروموتور به حداکثر راندمان  خود برسد.

مراقبت در آبیاری

نکات مراقبتی هنگام کار :

از حاصل شدن هر گونه زوایای تند در لوله مکش جلوگیری کنید.

لوله رانش پمپ را به شیر فلکه مجهز نمایید.

به هیچ وجه  از پمپ به عنوان تکیه گاه لوله ها استفاده نکنید.

خاموش کردن پمپ در آبیاری

جهت خاموش کردن الکتروموتور ابتدا شیر فلکه را ببندید و بعد از آن الکتروموتور را خاموش کنید.

مراقبت و نگهداری از پمپ در حین کار

سعی کنید بلبرینگ ها را با گریس روغن کاری کنید به این صورت گریس داخلی آن در حدود سه هزار ساعت کار مفید انجام خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید