اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

ساخت ربات لگو مانند شیائومی

ربات

شیائومی در حال ساخت ربات لگو مانندی است که با گوشی هوشمند کنترل می شود

شیائومی به تازگی در حال ساخت رباتی پلاستیکی است که می توان آن را به اشکالی متعدد همچون لگو ساخت. همچنین این ربات با برنامه ی گوشی یا تبلت، قابل کنترل است.

شرکت شیائومی نام این اسباب بازی را که ظاهرا تکنولوژی آن بر بنای لگوست، Toy Block گذاشته است. قطعات این ربات دربردارنده چرخ، چرخ دنده، زنجیر و لگو های سازنده ی بدنه است که توانایی زنده کردن ربات را دارند.

به ادعای وب سایت شرکت شیائومی، این ربات دارای تراشه ی ARM Cortex-M3، سنسورهایی چون ژیروسکوپ و توانایی خود ایستایی دارد. همچنین طراحی بدنه ی این ربات به شکلی است که قادر به تحمل وزنی معادل ۳ کیلوگرم به زمان حرکت است.

ربات

ارزش این ربات جذاب

مدیر عامل شیائومی، لی ژوئن، در  روز جمعه در  اکانت خود در سایت Weibo، ربات Toy Block را معرفی کرد. وی همچنین قیمت این ربات را ۴۹۹ یوان چین معادل ۷۳ دلار خواند. همچنین زمان عرضه این محصول، ۱۱ نوامبر مصادف با ۲۱ آبان امسال اعلام شده است.

بعضی از نظردهندگان در سایت Weibo، از قیمت بالای این محصول شکایت کرده اند، در حالیکه بعضی دیگر به ساخت قطعات لگو مثل آن اشاره کرده اند.

در قیاس با سایر اسباب بازی های ماژولار، ربات شیائومی دارای قیمتی بسیار رقابتی است. به طور مثال محصولات کمپانی هایی نظیر fisher-price ربات ماژولار code-a-pillar خود را به قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار به فروش می رساند.

حرف آخر

بازار اسباب بازی های برنامه نویسی شده و ماژولار بسیار داغ است. در ماه ژوئن، گوگل کلاه خود با نام پروژه ی Bloks را وارد عرصه خواهد کرد. این کلاه به دانش آموزان اصول اولیه ی برنامه نویسی را آموزش خواهد داد. البته فعلا این پروژه مقاصد تجاری نداشته و تنها برای آموزش استفاده خواهد شد.

دیدگاه شما در مورد آینده ی اسباب بازی های ماژولار و قابل برنامه نویسی چیست؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید