اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

ساخت خانه توسط ربات

دکوراسیون

ساخت خانه توسط ربات PassivDom

ساخت خانه کاری زمان بر و البته پر هزینه است. هر چه متراژ خانه و امکاناتی که می خواهیم برای آن در نظر بگیریم، بیشتر باشد، هم هزینه افزایش خواهد یافت و هم به همان نسبت زمان بیشتری نیاز است تا خانه تکمیل گردد. یک استارت آپ اوکراینی به نام PassivDom از یک ربات پرینتر سه بعدی برای ساخت خانه استفاده می‌کند. این ربات پرینتر می تواند اجزای خانه را چاپ کرده و برای انجام این کار تنها ۸ ساعت زمان نیاز دارد.

دکوراسیون

عملکرد این ربات شگفت انگیز

این ربات می تواند دیوارها، سقف و کف را چاپ کند. پنجره ها، درب ها، لوله کشی و سیستم ‌های الکتریکی و برق توسط نیروی انسانی به هم متصل می شوند.

جالب است بدانید خانه ای که این ربات پرینتر می سازد، قابل حمل است! به این معنی که نیازی به اتصال سیستم لوله کشی و گاز ندارید. برای این خانه ها یک باتری بزرگ در نظر گرفته می شود که در طول روز، انرژی خورشید را در خود ذخیره می کند تا از آن برای تامین برق استفاده شود.

برای تامین آب، از رطوبت هوا استفاده شده و پس از فیلتر شدن، می‌ توان از آن آب برای استحمام استفاده کرد. همین طور یک سیستم فاضلاب مستقل نیز برای این نوع خانه ها در نظر گرفته شده است.

این استارت آپ، ایده ربات پرینتر را در بهار سال ۲۰۱۷ معرفی کرد. از آن زمان تا امروز بیش از ۸۰۰۰ پیش سفارش ساخت خانه در ایالات متحده به ثبت رسیده که می خواهند خانه های خود را توسط این ربات بسازند.

هزینه ساخت خانه با این ربات

قیمتی که این ربات پرینتر برای ساخت خانه در نظر گرفته از ۶۴۰۰۰ دلار آغاز می شود. تا کنون ۱۰۰ خانه توسط این ربات ساخته شده که در ماه ژانویه به صاحبانشان تحویل داده خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید