اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون اسپانیایی را به خانه تان بیاورید(بخش اول)

دکوراسیون

در طی تاریخ طولانی اسپانیا، داستانهای مختلفی برای تشریح معنی رنگها در این پرچم آمده است. یکی از داستانها چنین می گوید که رنگهای قرمز و زرد پرچم برای احترام به سنت دوست داشتنی اسپانیایی یعنی گاو بازی است که در آن رنگ قرمز برای بیان کردن خون ریخته شده به وسیله ی گاوها برگزیده شده در حالیکه زرد بیانگر شن و ماسه در میدان گاوبازی است.

جام جهانی فوتبال هنگامی که آغاز می شود تا آن هنگام که آخر می رسد شور، تلاطم و انرژی بسیاری را نیز در تمام دنیا با خود به همراه می آورد. به عقیده ما علت این رویداد فقط ورزش فوتبال و لذت تماشا آن نیست، بهعلاوه درکنار هم قرار گرفتن ملتها و نژادها و پرچمهای متعدد همراه با خوشحالی و دوستی است. در این مطلب می خواهیم چیدمان اسپانیایی را با رنگ های جذاب خود به خانه شما بیاوریم.

دکوراسیون

استفاده از رنگ های جذاب در چیدمان خانه

وجود رنگهای زرد و قرمز فقط در پرچم این کشور نیست، بساکه به صورتی پررنگ در چیدمان داخلی منازل آنها هم وجود دارد. تلفیق این رو ۲رنگ برای اسپانیایی ها از تزیینات گرفته تا چیدمان مکان هایی مثل اتاق خواب، پذیرایی، سالن غذاخوری و حتی ورودی به کار برده می شود. این رنگها در پارچه ها، پرده، مبلمان، کوسن و رنگ بندی دیوارها خیلی به چشم می آیند.

اکسسوری های سنتی

چیزی که در دکوراسیون اسپانیایی اغلب به چشم می آید، وجود لوازم و دکوری های سنتی و از جمله مکزیکی است. سفالهای قدیمی در این مورد بیشتر مابقی وسیله ها به کار برده می شود. همین طور از پارچه های محلی نیز در چیدمان خانه ها دیده می شود. ولی چنانچه بخواهم چند خصوصیت ممتاز از معماری اسپانیایی را به شما بگوییم، می توانیم قوسها، دیوارهای ضخیم و سقفهای بلند را نام ببرم. ویژگی هایی که در مکان های داخلی نیز خیلی به چشم می آید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید