اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون اسپانیایی را به خانه تان بیاورید(بخش دوم)

دکوراسیون

عناصر قدیمی در چیدمان خانه

اگر خانه های اسپانیایی را دیده باشید، اسباب و وسایل قدیمی و آنتیک ها بی اندازه رویت می شود. احساسی که این عنصرها در مکان ایجاد می کنند به یکی از ویژگی های اسلوب اسپانیایی تبدیل شده است. لوسترها، شمعدانها، درب و پنجره و مبلمان بیشترین وسیله هایی هستند که به صورت عتیقه و یک میراث با ارزش در آرایش خانه ها به کار گرفته می شوند.

دکوراسیون

استفاده از سنگ و چوب در چیدمان اسپانیایی

برخی مواقع به غیر از درب و پنجره ها، الوار های چوب جذابی را در سقف خانه ها مشاهده می کنیم. همین طور سنگ های طبیعی که در دیوارهای درون منزل استفاده شده اند. یکی از علت های این کار می شود این باشد که سنگ یک عنصر متداول در منطقه های کوهستانی اسپانیا و مکزیک است. به شکل کلی گرما و صمیمیتی که در این خانه ها به چشم می آید، به غیر از این وجود رنگهایی مثل زرد و قرمز، حضور چوب و مواد اولیه طبیعی است.

کاشی ها در چیدمان خانه

احتمالا در مرحله ی نخست با دیدن کاشی ها به فکر معماری ایرانی بیفتیم، ولی در واقع معماری اسپانیا کاشی ها با طرح و رنگ ویژه ای به خود وجود دارند. این کاشی ها در سرویس بهداشتی، ورودی و آشپزخانه بیشتر مکان ها به کار گرفته می شود. تلفیق رنگ آبی و قهوه ای چه در دیوارها و چه در کف خانه، یک فضای گرم و زیبایی را به وجود می آورد.

ملاقات سنتی معاصر

همه ی آنچه که گفته شد در چیدمان خانه های امروزی اسپانیایی همچنان به چشم می آید. امکان دارد اندکی از شدت رنگ ها و تزیینات و وسیله های شلوغ کم شده باشد، ولی همچنان ناظر رنگهای زرد و قرمز، درب و پنجره چوبی، وسیله های آنتیک و قدیمی و قوسهای زیبا هستیم.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “دکوراسیون اسپانیایی را به خانه تان بیاورید(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید