اخبار, دکوراسیون

طبیعت را به خانه خود بیاورید(بخش اول)

همواره رفتن به طبیعت (کوه، جنگل، پارک و…) از ماندن در خانه برای همه ما لذتبخش و خوشایندتر است. تا به‌ حال اندیشیده اید چرا پس از ۲ تا ۳ روز ماندن در منزل کلافه و کسل می‌ شوید؟ در حقیقت انرژی‌ ای که شما را مجبور به پویایی و سرزندگی می‌ کند، گم کرده‌ اید. ارتباط با طبیعت این انرژی را به شما برمیگرداند. چگونه طبیعت را به درون منزل بیاوریم و از این رد و بدل کردن انرژی با عناصر چهارگانه طبیعت لذت ببریم؟

دکوراسیون

آوردن عناصر چهارگانه طبیعت به خانه

در سال‌ های گذشته عشق‌ ورزی به طبیعت در میان انسانها رایج شده است. در گذشته انسان ها احترام ویژه ای برای طبیعت قائل بود، اما با توسعه ی صنعت، انسان امروزی بر طبیعت چیره شد. با آگاهی و اطلاع‌ رسانی گسترده درباره ی تمام شدن منابع طبیعی زمین با سرعتی غیر قابل باور علاقه مردم نسبت به بهره بردن از عناصر طبیعت افزایش پیدا کرد. انسان امروزی تلاش می‌ کند تا مجدادا با طبیعت و زمین یکی شود، از همین رو روشی در معماری داخلی به وجود آمده که برطبق بهره بردن از آب، خاک، آتش، باد در درون منزل پابرجا است. این روش معماری با فنگ‌ شویی متمایز است، چنانچه در یک سری از مفاهیم اشتراکاتی نیز دارند.

عنصر ذاتی

نخستین قدم برای آوردن طبیعت و همگام‌ سازی فضای خانه با طبیعت، برگزیدن عنصری است که با شخصیت شما همخوانی بیشتری داشته باشد. عنصری را برگزینید که موجب الهام گرفتن و آسایش شما می‌ شود. چنانچه از نور خورشید لذت میبرید، عنصر وجودی شما آتش است. نماد ماه‌ های تولد هم قادر است تا حدی شما را در شناخت عنصر ذاتی‌ تان کمک کنند.

آفتاب را به خانه خود دعوت کنید!

خورشید جذاب ترین و ارزان ترین مظهر عنصر آتش است. جذاب ترین تابش خورشید در فصل بهار اتفاق می‌افتد. برای مهمان کردن آفتاب به خانه تان در بهار و تابستان از پرده‌های نازکتر مثل حریر و الیاف بامبو بهره ببرید. مناسب تر است در روزهای طولانی بهار و تابستان پرده‌ها را کنار بکشید تا نور آفتاب به صورت کامل وارد خانه تان شود. چنانچه شیشه پنجره‌ها مات است، سریعاً آن ها را عوض کنید تا تمام نور آفتاب را قبه خانه خود دعوت کنید. تابش آفتاب موجب سلامتی انسان و گشایش ذهن می گردد. نور آفتاب فضای خانه ی شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و موجب درخشش وسایل منزل شما می شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید