اخبار, دکوراسیون

طبیعت را به خانه خود بیاورید(بخش دوم)

دکوراسیون

خاک با ارزش ترین عنصر طبیعت

خاک یا در اصطلاح همگانی زمین، مقدس‌ترین عنصر آفرینش در فرهنگ‌ های گوناگون است. خاک به همه‌ چیز جان می دهد  و گیاهان می‌ رویند. برای آوردن خاک به درون منزل می‌ توانید از سنگها در طراحی داخلی خانه تان بهره ببرید. ایده‌ های خلاقانه‌ تری هم در بهره بردن از سنگ‌ها وجود دارد. به‌ جای بهره بردن از سنگ‌ ها جهت پوشاندن و دکور یک دیوار یا شومینه از سنگ‌های صیقلی و ریزتر برای کف خانه بهره ببرید. به‌ عنوان‌ نمونه در کناره دیوارها یا پله های داخلی از سنگ‌های رودخانه‌ ای در طراحی خانه تان استفاده کنید. آجر هم انتخاب با اصالت دیگری است که قادرید در چیدمان های سنتی، مدرن و روستیک بهره ببرید. خاک سخاوتمندی را به انسان الهام می‌ کند.

دکوراسیون

آب مایه حیات

به روش های متمایزی می‌ توانید آب را وارد چیدمان خانه خود کنید. آب‌ نماهای گوناگونی می‌ توانند صدای آب را در محیط خانه تان طنین‌ انداز نمایند و با افزودن چند سنگ کوچک قادرید صدای رودخانه را برای ذهنتان تداعی نمایید. چنانچه بیشتر از شنیدن صدای آب، دیدن آب را دوست دارید می توانید از آکواریوم در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. از آکواریوم جهت جدا کردن فضاهای داخلی خانه، کف و دیوار بهره ببرید. در فرهنگ ما ایرانی‌ ها نگاه به آب، غم‌ و غصه را از بین می برد و آسایش خاطر را به ذهن برمی گرداند.

باد زندگی را به جریان می‌ اندازد

پنجره‌ ها مهمترین روزنه‌ های هدایت‌ کننده نسیم طبیعت به درون منزل هستند. بهتر است تعدادی گلدان آویز یا جعبه گل زیبا برای پنجره هایتان مهیا کنید. داخل گلدان‌ ها گل‌ هایی با پخش‌ کنندگی عطر بالا بکارید تا به همراه نسیم بهاری وارد خانه تان شود منزلتان را خوش‌ بو کند. پیچ امین‌ الدوله، یاس، رز (گل محمدی)، گاردنیا و پلومریا جزء گیاهان خوش بو هستند. مناسب ترین روش جهت تهویه طبیعی باز کردن هم‌ زمان یک پنجره جنوبی و یک پنجره شمالی است.

میان عناصر تعادل ایجاد کنید

  • در نظر داشته باشید که عنصر وجودی هر شخص در خانواده متمایز است، لذا نبایستی در به کار بردن یک عنصر در چیدمان زیادهروی کرد.
  • در بعضی محیط ها مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه، آب حضوری همیشگی دارد. مناسب تر است به این محیط ها عنصر آب را اضافه نکنید.
  • اتاق‌ خواب مکان استراحت است و نبایستی از عنصرهایی مانند آب و آتش در آن بهره ببرید. آب و آتش ۲ عنصر پویا هستند و ناخواسته به سطح انرژی شما می افزایند.
  • عنصر خاک را می‌ توانید در محیط های گوناگون استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید