اتصالات, اخبار, دسته‌بندی نشده, لوله

مواد خودرنگ سیاه پلی اتیلن

دلایل استفاده از مواد خودرنگ سیاه پلی اتیلن

امروزه، استفاده از مواد پلی­ اتیلنی (PE) در شبکه‌ها و سیستم‌های آب­رسانی تحت فشار و گازرسانی رشد بسیاری داشته است. طبیعی است این رشد چشم­گیر در صورتی دوام خواهد یافت که در گذشت زمان شاهد استفاده از فناوری­‌های جدید در تولید مواد اولیه، فرایند ساخت و روش­‌های اتصال این گونه لوله‌ها در صنعت آبرسانی و گازرسانی باشیم.

در راستای هدف فوق – با رویکرد مواد اولیه – شاهد تولید گونه‎های متفاوتی از پلی­ اتیلن بوده ­ایم که نسل سوم از این سیر رو به رشد، مواد PE100 می­باشند. این مواد از سال ۱۹۹۰ در اروپا به عنوان نوعی مناسب در صنعت لوله مطرح گردیده است. در این مقاله به این موضوع اشاره خواهیم کرد که چرا آمیزه­­ی (compound) پلی­ اتیلن انتخاب می­کنیم؟

آسان­ترین راه برای هر تولیدکننده بسپار (پتروشیمی)، تولید بسپار به صورت دانه خام (گرانول بدون افزودنی) است که می­تواند برای کاربردهای متنوع شامل لوله ­های تحت فشار مورد استفاده قرار گیرد و در نهایت این مواد در اختیار تولیدکنندگان پایین دستی به منظور اضافه نمودن مستربچ­های رنگی در هنگام تولید محصولات خود، قرار می­گیرد.

بنابراین چرا همه اعضای انجمن PE 100 در دنیا، تمایل دارند از آمیزه­ آماده بدون استفاده از مستربچ (به اصطلاح بازار خودرنگ) برای تولید لوله­ های تحت فشار استفاده کنند؟

به بیان ساده می­توان گفت، تولیدکنندگان لوله با استفاده از آمیزه­، با کمترین تلاش و زحمت می­توانند سطح رضایت بیشتری در کیفیت و کارایی را در مشتری ایجاد کنند.

پلی اتیلن

پایداری سامانه ­های لوله­ گذاری

لوله­ های پلی ­اتیلن تحت فشار اساسا به منظور کاربرد در زیر خاک برای مدت طولانی (بیش از ۱۰۰ سال) طراحی شده­‌اند. در واقع نصب لوله در زمین پرهزینه­ ترین بخش عملیات (معمولا ۹۰- ۸۵ درصد هزینه­ های پروژه) محسوب می­شود. بنابراین مهندسین گاز یا آب به دنبال لوله­ هایی با طول عمر بیشتر در پروژه­ ها هستند.  اطمینان و آرامش خاطر از محصول (لوله) بادوام زمانی حاصل می­شود که دوده یا رنگدانه به درستی در بستر بسپار پراکنش یابد.

روش استفاده از آمیزه­‌ی آماده PE

این روش در اروپا با موفقیت به کار برده شده است و منجر به نفوذ گسترده PE در صنایع آب­رسانی و گازرسانی گردیده است. به طوری که لوله­ های جدیدا نصب شده در صنایع گازرسانی حدود ۱۰۰% و در صنایع آب­رسانی ۷۰% ، از آمیزه­ های آماده تولید شده ­اند.

لوله ­های تولید شده در اروپا الزاماتی را رعایت می­کنند که به تولید لوله­ های با کیفیت با تمام خواص کلیدی برای داشتن عمر طولانی و بدون نشتی، منجر می­شود. این الزامات در استانداردهای ISO 4437 برای لوله­ های گاز وISO 4427 برای لوله­ های آب آورده شده است. درجه پراکنش دوده یکی از بخش­ های اساسی این استاندارد است.

این الزامات سخت­گیرانه هستند، بدین صورت که حداقل ضریب طراحی برای لوله­ های گاز ۲ و برای لوله­ های آب ۲۵/۱ در نظر گرفته شده است. این کار، کیفیت زیاد لوله را در قیمتی معقول تضمین می­کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید