اخبار, دکوراسیون

بهترین چیدمان میزهای گرد

دکوراسیون

میزهای گرد همیشه جلوه ای خاص در دکوراسیون خلق می کنند و شاید به همین جهت است که طرفداران زیادی دارند. میزهای عسلی، میزهای جلومبلی، میز ناهارخوری و … همگی می توانند گرد باشند و زیبا. اما در کنار این جذابیت بعضی از افراد با چیدمان و تزیینشان مشکل دارند. شاید فرم دایره ای شکل آن ها باعث می شود که نتوانیم به راحتی انواع وسایل به خصوص گوشه دارها مانند مستطیل و مربع را رویشان قرار دهیم.

دکوراسیون

مناسب ترین چیدمان برای میز گرد

یکی از روش هایی که برای چیدمان میزهای گرد جواب می دهد این است که در مرحله اول به صورت بصری، یک مثلث روی سطح میز در نظر بگیرید. سپس سعی نمایید وسایل و دکوری های مورد نظرتان را به گونه ای کنار هم قرار دهید که در این مثلث قرار بگیرند. تفاوتی ندارد که این وسایل چه فرم و شکل ظاهری داشته باشند، مهم این است که در زمان کنار هم قرار گرفتن، یک مثلث را تشکیل بدهند.

با نقطه اصلی آغاز کنید

بهتر است ابتدا یک نقطه اصلی یا مرکز توجهی روی میز به وجود بیاورید. معمولا گل های تازه و سبز می توانند به عنوان یک عنصر پر جنب و جوش طبیعی برای این کار مناسب باشند و سبزی زیبایی را به فضا القا نمایند.

 استفاده از اشکال مختلف

مسلما استفاده از وسایل دکوری مختلف با اشکال و فرم های متفاوت کار شما را سخت تر کرده و همچنین زیبایی لازم را به وجود نمی آورد. بنابراین بهتر است که وسایل را به سه گروه تقسیم کرده و سعی کنید آن ها را در این سه گروه قرار دهید. برای مثال علاوه بر گلدان، یک سینی مستطیل شکل و دو دکوری فلزی پایه دار، سه گروه مناسب برای تزیین میز گرد دکوری هستند.

چیدمان میز گرد دو طبقه

اگر احیانا میز گرد شما دو طبقه دارد، برای طبقه پایینی باید ترفند دیگری را به کار ببرید. چون معمولا در طبقه پایین وسایل به خوبی طبقه بالا دیده نمی شوند، بهتر است از وسایل بزرگ استفاده نمایید.

نکات مهم
  1. بعضی از افراد هستند که دوست دارند همه چیز در چیدمانشان تقارن و تعادل داشته باشد.  به این صورت که شما دیگر از مثلث بصری استفاده نمی کنید، بلکه دسته کتاب ها یا وسایل شبیه به هم را به صورت دایره وار اطراف گلدان وسط میز می چینید.
  2. اگر به سینی های دایره ای علاقه دارید، بهتر است آن ها را در مرکز میز قرار داده و سایر اشیاو دکوری ها را درون آن بچینید. برای جذابیت بیش تر بهتر است سینی حداقل ۱/۲ میزتان را پوشش دهد. این چیدمان یک ترکیب عالی از دو هندسه دایره ای را در کنار هم خلق می کند باعث می شود همه وسایل لازم را درون سینی در کنار هم داشته باشید و علاوه بر این برای تمیز کردن میز به راحتی سینی را برداشته و زیر آن را تمیز می کنید، بدون آن که نیاز باشد وسایل زیادی را جا به جا نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید