اخبار, دکوراسیون

میز کنار تخت در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون

 کوچک و الزامی ولی ارزان

برای همه ما اتاق خواب بیشتر از یک محیط برای خواب است و با فعالیت های زیادی که در آن انجام می دهیم به وسایل واجب احتیاج پیدا می کنیم به ویژه اگر فضای ما کوچک باشد و اجازه استفاده از وسایل پرتعداد را به ما ندهد، به ناگزیر بایستی از مبلمان چندکاره استفاده کنیم.  میز کنار تخت هم یکی از این موارد است که استفاده زیاد به خصوص زمان خوابیدن و یا بیدار شدن دارد ولی گاهی ناچار هستیم به علت نداشتن جای کافی آن را حذف کنیم. لذا می خواهیم پیشنهادهایی به شما بدهیم که از حذف کردن آن چشم پوشی کنید حتی اگر اتاق خوابتان کوچک است.
دکوراسیون

 ایده های خلاقانه و زیبا

  • استفاده از صندلی های قدیمی به عنوان میز کنار تخت
  • به کار بردن اشیای غیر قابل استفاده در منزل به عنوان میز کنارتخت
  • استفاده از دیوار برای اضافه کردن تعداد طبقات
  • طراحی خلاقانه میر کنارتخت با استفاده از متریال های طبیعی مانند چوب
  • خلاقیت با دیوار برای طراحی میز کنارتخت تا جای کمتری را اشغال کند

یکی از نکات مثبت در طراحی میز کنار تخت این است که وسایل متعدد را می توانیم پیدا کنیم که کارآیی میز را برای ما داشته باشند. به همین علت می توانیم قدرت خلاقیت خود را به کار بگیریم و اتاق خواب خود را متفاوت کنیم. در استفاده خلاقانه از وسایل بدون کاربرد در منزل، استفاده از فضای خالی دیوار و سقف، به کاربردن بلوک های سیمانی و تنه درخت خشک و….  هستند که در عین زیبایی هزینه زیادی در طراحی و ساخت میز کنار تخت برای شما نخواهند داشت.

طراحی کاربردی میز کنارتخت

اول بایستی از خود بپرسید که احتیاجتان از میز کنار تخت چیست و بنابر احتیاج خود مدل و طرح آن را برگزینید. به عنوان مثال زمان خوابیدن و یا بیدار شدن به وسایلی احتیاج دارید که بایستی دم دستتان باشند و الزامی هستند. لذا در گزینش این نوع میز به گنجایش و نوع فضاهای ذخیره سازی مثل تعداد کشوها و طبقات توجه کنید.

میز کنارتخت کم جا

این مورد برای اتاق خواب های بسیار کوچک، مناسب و کاربردی است. هم چنین به علت نداشتن پایه موجب آسانی در تمیز کردن و جارو کشیدن اتاق می شوند.  این مدل به شکل طبقاتی و کشودار وجود دارد. شما به راحتی با جعبه های چوبی هم می توانید این ایده را اجرا کنید.

میز کنار تخت قابل جا به جایی

همان طور که قبلا اشاره شد، گاهی به علت کوچک بودن فضای خانه و اتاق خواب به وسایل چندکاره احتیاج پیدا می کنیم. به همین علت استفاده از میزهای کنار تخت سبک، قابل حمل و حتی چرخدار می توانند گزینه خوبی برای شما باشند. با این کار در فضاهای دیگر هم می توانید از این میزها استفاده کنید.

میز کنارتختی در تلفیق با تخت خواب

این گزینه احتمال دارد هزینه بیشتری نسبت به مدل های قبلی داشته باشد ولی باز هم در فضاهای کوچک مناسب است. در عین حال که احتیاج شما را برآورده می کند با تخت خوابتان نیز هماهنگی و یکنواختی دارد که موجب زیباتر شدن اتاق خوابتان می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید