اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, صنعت پلیمر, لوله

همه چیز درباره بازیافت لوله های پلی اتیلنی(PE)

لوله

لوله پلی اتیلن(PE) بازیافتی

لوله های پلی اتیلن(PE) امروزه کاربردهای فراوانی دارند و مورد توجه مدیران و کارفرمایان واقع شده اند. اما کاربرد زیاد این لوله ها باعث شده است که آلودگی های زیست محیطی بسیار زیادی از طریق آنها حاصل شود و به دلیل علم کافی درباره بازیافت آنها این مساله بسیار پیچیده تر شده است.

به همین علت همان طور که به تولید آنها توجه می شود بایستی بازیافت آنها هم توجه کافی شود تا از جمع شدن فرآورده های غیر قابل بازیافت در محیط زیست جلوگیری شود.

مزایای بازیافت کردن لوله های PE

از جمله مزایای حائز اهمیت بازیافت مواد پلیمری، پس انداز هزینه های بیشتر است. مواد پلیمری ۱۰۰۰ سال طول می کشد تا تجزیه آنها صورت گیرد.

بازیافت لوله های PE سبب می شود که بتوان از آنها در صنعت نساجی، خودروسازی و صنایع دیگر استفاده شود.

این مواد به دلیل اینکه پس از بازیافت هم به همان کیفیت اولیه می رسند بسیار مورد توجه پژوهشگران واقع شده است.

این مواد به دلیل اینکه قابلیت بازیافت با کیفیت اولیه و چند بار باریافت کردن را دارند سبب می شوند که هزینه تولید کمتر شود.

بازیافت لوله

روش بازیافت لوله های PE

نکته حائز اهمیت در هنگام بازیافت لوله ها، اهمیت به نوع موادی است که می خواهیم بازیافت شوند. این جمله به این معنی است که در هنگام بازیافت لوله باید مواد پلی اتیلن، پلی آمید و پلی پروپیلن هر یک به صورت جدا جدا بازیافت شوند. دلیل این امر هم نقطه ذوب ناهمسان در هر کدام از این مواد است. در صورتی که این مواد با هم بازیافت شوند ماده ای بی مصرف را به وجود خواهند آورد.

اگر این مواد به صورت جدا جدا بازیافت شوند توانایی بکارگیری در چندین مرتبه را هم دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید