اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان

چند باور غلط درباره کولرها

کولر آبی

کولر آبی

تقریباً از نمیه دوم فصل بهار، گرمای هوا بر خنکی آن قالب می شود. در این زمان بهتر است کم کم به فکر مقدمات ورود به فصل گرم سال شویم و خودمان را به خنکای عادت دهیم. سالم بودن دینام، پمپ آب، شناور و درست کار کردن آن ها از جمله کارهایی هستند که لازم است در هر بار سرویس کردن کولر مورد توجه قرار گیرند. جهت سرویس کردن کولر خانه خود، خود شما هم می توانید دست به کار شوید و با این کار هزینه های خانواده را کاهش دهید.

چند باور غلط درباره کولرها :

کولر نیم سوز شده ؟

اصطلاحی به نام نیم سوز شدن واقعیت ندارد، کولر شما یا سالم است یا سوخته است. منظور از نیم سوز شدن این است که کولر در ظاهر بی دردسر کار می کند، اما از آن بوی سوختگی به مشام می رسد. در این حالت باید پمپ آب و یا دینام کولر شما تعمیر و یا عوض شود.

هرچقدر آب کولر بیشتر باشد کولر بهتر خنک می کند ؟

مقدار آب داخل کولر هم حد استانداردی دارد و اگر میزان آب کولر از آن  بالاتر رود، برای کولر خوب نیست. میزان آب کولر بایستی به اندازه ۲ یا ۳ بند انگشت از کف کولر بالاتر باشد.

کولرآبی

در صورتی که کولر بدون آب کار کند، دینامش می سوزد ؟!

خیلی ها براین امر باور دارند که اگر کولر بدون پمپ آب کار کند، دینام یا همان موتور کولر می سوزد. اما واقعیت این است که عملکرد این دو وسیله برقی کولر ارتباط مستقیمی به هم ندارند.

روغن کاری کولر لازم نیست ؟!

بعضی ها فکر می کنند که سرویس کردن کولر فقط در شست وشوی آن خلاصه می شود. اما لازم به ذکر است که روغن کاری کولر جزء ملزومات هر ساله کولر آبی می باشد. اگر می خواهید عمر کولرتان بیشتر شود، در طول تابستان حداقل ۳ بار کولر خود را با روغن مناسب روغن کاری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید