اخبار, دکوراسیون

حمام و سرویس بهداشتی بهاری

گیاهان آپارتمانی به‌ ویژه در فصل بهار، همدم های خیلی دوست داشتنی هستند و شادابی طبیعت را به خانه شما به ارمغان می‌ آورند. تمایل دارید یک حمام بهاری داشته باشید؟ احتمالا به نظرتان تاحدودی عجیب به نظر می رسد، ولی در این مقاله قصد داریم چند گیاه مناسب جهت حمام به شما معرفی کنیم.

دکوراسیون

گیاهان سازگار با محیط حمام

حمام، فضای خیلی مرطوبی دارد و اغلب حمامها به‌ ویژه در منازل آپارتمانی، بدون نور مناسب هستند. گل هایی را بایستی برگزینید که با رطوبت فراوان سازگاری داشته باشند و جهت رشد و رویش خود به کمترین نور طبیعی نیاز داشته باشند. چنانچه حمامتان هیچگونه نورگیری ندارد، مناسب تر است جهت تامین نور گیاهان از لامپها ویژه ی رشد گیاه (Grow light) بهره ببرید.

تاثیر متراژ حمام در برگزیدن گونه گیاهان

پیش از تهیه گل های آپارتمانی جهت حمام یا سرویس بهداشتی، مناسب تر است به متراژ حمامتان توجه کنید و مناسب با متراژ حمامتان گل هایتان را تهیه کنید. گیاهانی جهت نمو احتیاج به جا دارند و شما قادر نیستید گل ها را بیش‌ حد هرس کنید. چنانچه حمامتان نقلی است، مناسب تر است از گل های آپارتمانی کوچکتر بهره ببرید و چنانچه حمام باریک و کوچک دارید، مناسب تر است، گیاهانی را برگزینید که رویش عرضی‌ آن ها در قیاس با رویش طولی‌ آن ها اندک تر باشد.

گیاهان را در کدام نقطه از حمام قرار دهیم؟

مناسب تر است گل ها را بروی زمین نچینید. چنانچه پنجره کوچکی در حمام دارید، مناسب تر است پایین آن یک شلف پلاستیکی یا ضد نم نصب کنید و گل ها را جهت بهره وری مناسب تر از نور طبیعی خورشید برروی آن بچینید. چنانچه دوست دارید از گیاهان در سرویس بهداشتی استفاده کنید، چیدن گلدانها جوار روشویی هم انتخاب خوبی است. همینطور قادرید از گلدان‌ های سقفی و آویز هم بهره ببرید.

اقسام گیاهان

  1. فیلودندرون بالا رونده

  2. زامیفولیا
  3. برگ عبایی
  4. گندمی
  5. برگ قاشقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید