اخبار, تجهیزات ساختمان

راهنمای خرید کابین دوش حمام

کابین دوش

کابین دوش چیست؟

کابین دوش ،یک محفظه با پنل هایی در سمت عقب بوده و دارای انواع مختلفی است که در واقع اتاقکی است شیشه ای که در مدل ساده ی آن مستطیلی شکل است و تنها دارای دوش است. اما در مدل های پیشرفته تر دارای امکاناتی از قبیل دوش دستی، سیستم نمایش و کنترل دما، رادیو، تلفن، LCD نمایشی، ماساژور پا،سیستم های جکوزی، سونا، سیستم تهویه و سیستم نورپردازی LED سقفی و کناری است . لزومی ندارد که دیوارهای پشت کابینت را با کاشی و سرامیک تزئین کنید. کابین های دوش را معمولا از مصالح بادوام و آکریلیکی می سازند که در برابر نفوذ آب نیز دوام بالایی داشته باشند.

کابین دوش

آیا کابین دوش برای حمام خانه من مناسب است؟

کابین دوش برای حمام های عریض، انتخاب بسیار ایده آلی است. مهم ترین فاکتور، فضا است بنابراین باید اندازه کابین دوش را با ابعاد حمام خود تطبیق داده و همچنین استایل حمام را در نظر داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که کابین مناسب آن می باشد. پس از این انتخاب می توانی سایر اثاثیه حمام را نیز با آن کابین تطبیق دهید. درهای کابین دوش‌ها بیشتر به صورت کشویی و یا تاشو هستند زیرا فضای کمتری را اشغال می‌کنند اما با توجه به درخواست مشتری درهای محوری و لولایی نیز تولید می‌شود که این درها برای خانه‌هایی که فضای کافی برای باز و بسته شدن در دارند می‌تواند مناسب باشد.برای حمام های کوچک کابین های دوش که از شیشه در قسمت دیواره آنها استفاده شده، انتخابی ایده آل برای حمام های کوچک می باشند. به راحتی می توان این کابین ها را در گوشه ای از حمام تعبیه نمود و از درب های شیشه ای منحنی شکل در آن ها استفاده شده است. درب های کشویی این کابین ها می تواند تا حدودی در فضای حمام صرفه جویی نماید.

کابین دوش

ویژگی های کابین دوش:

  • مقاوم در برابر آب، دارای قاب آلومینیومی جلا داده شده
  • شیشه با ضخامت پنج میلی متر، مورد بررسی قرار گرفته و دارای برچسب BS EN 14428
  • دوش دستی با کیفیت بالا
  • بدنه کروم با قابلیت تنظیم شش جتی
  • سردوش قابل تنظیم با دسته بالا رونده
  • دارای درب های کشویی

کابین دوش برای حمام های متوسط و بزرگ

اگر می خواهید کابین دوش در حمام به یک نقطه دید تبدیل شود، بهترین انتخاب استفاده از کابین های دوش مستطیلی با جداره شیشه ای است. درست است که نمای مستطیلی این کابین ها، فضای بسیاری را در حمام  اشغال می کنند اما درب های کشویی آن تا حدودی از اتلاف فضای کف حمام جلوگیری می کنند. این کابین ها برای حمام های معاصر که دارای اثاثیه براق و مدرن هستند، بسیار مناسب اند اما در عین حال برای حمام های سنتی نیز توصیه می شوند زیرا به زیبایی با خطوط کلاسیکی ست می شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید