اخبار, تجهیزات ساختمان, دکوراسیون

کابینت ام دی اف چه برتری هایی دارد؟

کابینت MDF

کابینت ام دی اف 

امروزه در کابینت های اکثر منازل و ادارات شاهد کابینت های ام دی اف(MDF) هستیم که این امر خود نشان دهنده پرطرفدار بودن این نوع کابینت ها است. دلیل این امر نیز ظاهر متنوع و زیبای این نوع کابینت ها و همچنین مزایای متعدد آنها است. در گذشته ما شاهد کابینت های فلزی بودیم که در مقایسه با کابینت های ام دی اف، این کابینت ها دارای معایب متعددی بوده اند. در این مطلب از رساکالا ما قصد داریم به بررسی این دو نوع کابینت و معرفی معایب و مزایای آنها برای شما عزیزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

معایب کابینت های قدیمی(فلزی)

کابینت های فلزی که در گذشته استفاده میشدند از ورقهای آهن سفید(گالوانیزه ۶۰%) تولید میشوند. این کابینت ها جدا از قیمت کمی که دارند، دارای معایبی همچون گوشه های تیز و برنده هستند. همچنین آنها با گذشت زمان لایه لایا بلند میشوند که این امر باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند در آنها خواهد شد. درب کابینتهای فلزی نیز با سر و صدا باز و بسته میشود که این آرامش ساکنین در آن واحد را به مخاطره می اندازد. از دیگر عیب آنها نیز میتوان به احتمال برق گرفتگی در اثر اتصالی کردن سیم های برق اشاره کرد که جان افراد را به خطر می اندازد.

کابینت ام دی اف

مزایا و معایب کابینت های ام دی اف

از نکاتی که در هنگام استفاده از کابینت های ام دی اف باید به آن توجه کنید این است که تمیز کردن آنها با آب نباید انجام شود. حتما به این امر دقت کنید زیرا متاسفانه بعضی از فروشندگان به اشتباه ممکن است به شما بگویند که کابینت شما ضد اب است و مشکلی برای آن ایجاد نمیشود. اما حقیقت امر این است که کابینت ام دی اف ضد آب وجود ندارد. تنها میزان مقاوم بودن آنها در مقابل رطوبت در مدل های مختلف فرق دارد. جهت تمیز کردن آنها میتوانید از یک دستمال که کمی نمدار است به همراه یک شوینده سطوح پاک کن استفاده کنید.

نوع دیگر کابینت ها برای منازل و ادارات کابینت های لترونی هستند که میتوان از آنها برای کابینت های دیواری با ارتفاع استاندارد ۷۰cm استفاده کرد. این کابینت ها در اصل نئوپان هایی هستند که به وسیله لترون روکش میشوند. برای کابینت های زمینی هم میتوان اگر کابینت دارای ارتفاع ۹۰سانتی متر باشد از کابینت های ام دی اف یا کابینت های فلزی استفاده شود که دارای مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت هستند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید