اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

بررسی مزایا و معایب لمینت و پارکت چوبی

لمینت

امروزه کفپوش های متنوعی در بازار وجود دارند که بنا به سلیقه و درخواست مشتریان در اختیار آنها قرار میگیرند. بعضی از مشتریان بیشتر علاقه دارند که به جای پارکت از لمینت استفاده کنند. اما سئوال این است که آیا واقعا لمینت گزینه بهتری نسبت به پارکت های چوبی است، یا خیر. در این مطلب گروه رساکالا شما را با انواع مزایا و معایب پارکت ها و لمینت ها آشنا خواهد کرد.

لمینت های غیر قابل تعمیر

کفپوش های لمینت متاسفانه توانایی ترمیم و تعمیر شدن را ندارند. دلیل آن هم این امر است که معمولا لمینت ها تنها از یک لایه تشکیل شده اند و این لایه به مرور زمان دچار فرسودگی میشود. با این شرایط زمانی که آنها دچار فرسودگی شوند چون فقط یک لایه دارند نمیتوان آنها را ترمیم کرد. اما این شرایط در پارکت های چوبی صدق نمی کند یعنی اگر پارکت های چوبی دچار فرسودگی یا خراش شوند به راحتی میتوان آنها را با سمباده تعمیر کرد و به وسیله لاک و یا روغن آنها را مثل قبل جذاب کرد.

لمینت مصنوعی است

یکی از ایراد های دیگر لمینت ها این است که مصنوعی هستند و نسبت به پارکت های چوبی که به طور کامل از چوب اصل تهیه میشوند این نکته ضعف به حساب می آید.

لمینت ها سخت هستند

لمینت ها به علت اینکه پوششی سخت محسوب میشوند برای ساکنین آرامش را به همراه نخواهند داشت. البته در بعضی موارد در زیر آنها فوم گذاشته میشود، اما باز هم این فوم ها نمیتوانند کمک زیادی به از بین بردن سختی آنها کنند.

پارکت

طول عمر کم لمینت ها

لمینت ها متاسفانه دارای دوام بالایی نمیباشند و دلیل این امر هم استفاده از مواد بی کیفیت در آنها است. اگر میخواهید کفپوشی برای اداره و یا محل زندگی خود انتخاب کنید و میخواهید دارای دوام بالایی باشند به هیچ عنوان لمینت را انتخاب نکنید. حتی در شرایطی که گارانتی هم داشته باشند شما تازه بعد از اتمام گارانتی شاهد تغییرات و فرسوده شدن آنها خواهید بود. برعکس لمینت،پارکت های چوبی دوام بسیار بالایی دارند حتی در بعضی موارد میتوانند تا ۱۰۰ سال هم عمر کنند.

سر و صدای لمینت

عیب دیگر لمینت ها ایجاد سر و صدای آنها است. زمانی که شما بر روی لمینت راه میروید آنها ساکت نمی مانند و صداهای نامطلوبی را در فضا ایجاد میکنند که باعث سلب آسایش خواهد شد. اما برعکس لمینت ها، پارکت های چوبی صدای مطلوبی دارند و باعث اذیت و آزار نمیشوند.

لغزش در لمینت ها

لمینت ها به دلیل سطح خیلی صافی که دارند در شرایطی که آب و هر مایعی که بر روی آنها ریخته میشود افراد را دچار زمین خوردگی می کنند. به همین علت اگر فرزند کوچکی در خانه دارید و یا نگران افراد خانواده خود هستید پیشنهاد میکنیم که لمینت را انتخاب نکنید. پارکت ها به دلیل اینکه بافت طبیعی چوب هستنو خیلی صاف نیستند و اگر مایعی روی آنها ریخته شود باعث زمین خوردن افراد نمیشوند.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه