اخبار, پاشنده, صنعت پلیمر

برداشت محصولات بیشتر با استفاده از نانوذرات آهن

سیب زمینی

محققان دانشگاه ناتینگهام موفق شدند به وسیله از نانوذرات، مقدار تولید سیب زمینی را بیشتر کنند. در ادامه این مطلب رساکالا به بررسی این تحقیقات برای شما عزیزان خواهد پرداخت.

بیشترین برداشت سیب زمینی از طریق نانوذرات آهن

 تحقیقات در این باره نشان داده است که اضافه کردن نانو ذرات آهن و کلسیم از طرفی باعث افزایش میزان تولید سیب زمینی  و از طرف دیگر سبب یکنواخت شدن ابعاد محصولات می شود. یکی از محاسن این روش این است که گل دهی گیاه سیب زمینی را بیشتر می کند و زمان آن را نیز حدود دو هفته کمتر می کند.

مزایای استفاده از نانوذرات برای افزایش محصولات

دیویس که از محققین این پروژه می باشد گفته است: نانوذرات می توانند مقدار محصولات کشاورزی را بیشتر کنند.

کم خونی در رژیم غذایی بیشتر انسان ها در جهان می باشد، به صورتی که سالانه ۴۶ درصد از مردم جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. سیب زمینی مملو از آهن است که می تواند نقش مؤثری در رفع این مشکل داشته باشد. غنی سازی سیب زمینی هزینه بسیار کمی دارد  و قابلیت رفع نیازهای بدن را نیز دارد.
بسیاری از خاک ها از میزان آهن زیادی برخوردار هستند، اما این آهن به آسانی در اختیار گیاه قرار نمی گیرد. بهره گیری از کودهای آهن دار نیز شامل هزینه زیادی است و دارای مزایای محدودی نیز می باشد.
این گروه تحقیقاتی ابزاری تولید کرده اند که می تواند تا یک کیلوگرم در ساعت نانوذرات آهن تولید کند و از طریق آنها می توان محصولات کشاورزی با کیفیت تری را تولید نمود.
سیب زمینی

عملکرد نانوذرات برای افزایش محصولات

اکسید آهن یا اکسید فریک با فرمول شیمیایی Fe2O3 یکی از اشکال سه گانه آهن است و در این پروژه به شکل نانوذرات در فاز آبی استفاده شده است. این محلول به سادگی برای آبیاری گیاه مورد استفاده قرار می گیرد.این گروه آزمایش های سم شناسی مختلفی روی این نانوذرات انجام دادند و در نهایت نشان دادند که این نانوذرات به خاک اطراف ریشه می چسبد و به سختی وارد آب های زیرزمینی می شود. ب توجه به این امر مشکل آلودگی محیط زیست در این نوع وجود ندارد.این گروه تحقیقات خود را بر روی نانوذرات روی (Zn) و کلسیم جهت بهبود بخشیدن به کیفیت محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید