اخبار, دکوراسیون

چیدمان اتاق خواب نوزاد

دکوراسیون

چیدمان اتاق نوزاد به طور معمول پیش از به دنیا آمدن نوزاد انجام میشود و امکان دارد بهکرات تغییرها و سبک های متمایزی را تجربه کند تا به طراحی مناسب برای نوزاد شما درآید. اتاقی که مناسب  کودک شما باشد و در عین حال یک محیط زیبا و شاد را برای کودک خود ایجاد کنید و همچنین حس امنیت و آسایش را به کودک شما القا کند. سوال این است که چگونه این محیط رو به وجود بیاریم؟

دکوراسیون

فرش یا موکت کدام مناسب تر است

بیشترین پرسشی که در عرصه ی آماده سازی اتاق نوزاد سوال شد، مرتبط به کف پوش یا پوشش مرغوب کف اتاق است. اتاق نوزاد یکی از مکان هایی است که بایستی به آسایش بیشتر از زیبایی بها بدهید. نوزاد شما در طی ۵سال نخست زندگی خود ناظر بیشترین میزان رشد خود خواهد بود و فقط در سال نخست به چهار دست و پا راه رفتن، غلتیدن و به تدریج راه رفتن خو می گیرد. ولو پس از چندی متوجه می شود که کودک دلبندتان تمایل بسیاری به بازی برروی زمین دارد. با این تفسیرها کف اتاق نوزاد بایستی با موکتهای پرز بلند یا فرش پوشیده شود. هرچه بافت کف نرم تر باشد کودک حس آسایش بیشتری خواهد کرد و صدمه ی کمتری می بیند.

رنگ آمیزی اتاق کودک

فرزندهای ما بدون هیچگونه دانشی نسبت به رنگها به دنیا می آیند و این جامعه یا فضا است که یکسری کلیات فرضی را به او آموزش می دهیم. رنگ صورتی حس عشق و دوستی را در روحیه فرزندهایتان تقویت می کند. صورتی تلفیقی از قرمز و سفید است و شور رنگ قرمز را تعدیل می کند و این رنگ حس آرام بخشی به فضا القا می کند. در جوار این رنگ جذاب می توانید از رنگهای سفید، آبی روشن و سبز هم بهره ببرید.

تعویض دکوراسیون

تغییر دکوراسیون امری پر هزینه است. حق با شما است جهت این معضل راه حل هایی مدنظر گرفته شده است. قادرید یک مقدار تخت خواب را بزرگتر خریداری کنید. ولی توجه کنید صددرصد محافظ داشته باشد. روش بهتر، تهیه تخت خواب با قابلیت تغییر ابعاد است. این تختخواب ها صفحه ای کشویی دارند که در صورت احتیاج طول تخت را بلندتر می کند و به این زودی ها شما را به خرج نمی اندازند.

کاغذ دیواری مناسب

شخصیت کودک شما در ۵سال نخست شکل میگیرد. از سمتی نوزاد تازه به دنیا آمده درکی از انیمیشن و شخصیتهای آنها ندارد. خوب تر است با به کارگیری از این کاغذ دیواری ها به شکل ناخودآگاه در شخصیت و ابتکار فرزندتان اختلال ایجاد نکنید. هرچه چیدمان اتاق نوزاد غنی تر از رنگ و اشکال متمایز هندسی باشد، کودک خلاق تر رشد می کند.

نورپردازی

کودک شما صددرصد در طی شب ۱ یا ۲بار جهت شیر از خواب بیدار می شود و چنانچه هر سری لامپ اصلی اتاق را روشن کنید، بی خواب می شود. خوب تر است یک چراق خواب کوچک با نور کم را در اتاقش همواره روشن بگذارید تا در هنگام بیدار شدن به دلیل تاریکی گریه نکند و شما هم به آسانی بتوانید به او شیر بدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید