اخبار, پاشنده, لوله

با لوله های ۱۶ میلیمتری آشنا شوید

لوله پلی اتیلن نرم

رساکالا در مطلب زیر به ارائه توضیحاتی درباره لوله پلی اتیلن ۱۶ میلی متری در آبیاری قطره ای خواهد پرداخت و شما را با این نوع از لوله ها بیشتر آشنا خواهد کرد.

لوله های پلی اتیلن ۱۶ میلیمتری چیست؟

لوله پلی اتیلن ۱۶ میلی متری دارای نام های دیگر لوله پلی اتیلن Ld و یا لوله پلی اتیلن نرم نیز می باشد و بیشترین کاربرد این نوع لوله پلی اتیلن در آبیاری قطره ای است.

کاربرد لوله پلی اتیلن ۱۶ میلیمتری

 در آبیاری قطره ای از این لوله های پلی اتیلن ۱۶ میلی متری به عنوان لترال یا لوله های آبده که از لوله های اصلی و یا نیمه اصلی منشعب شده و در امتداد ردیف های درختان قرار می گیرد، استفاده می گردد. همچنین در آبیاری قطره ای، قطره چکان ها بر روی این لوله ها نصب می شوند. البته برخی از شرکت های تولید کننده در زمان تولید لوله ، قطره چکان های خاصی را که در اصطلاح به آن پلاک می گویند، در فاصله های مشخصی مانند ۳۰، ۵۰، ۱۰۰ سانتی متر و … بر روی لوله ها نصب می کنند. از این نوع لوله های گفته شده نیز اغلب در باغ هایی که با فاصله های منظم و مشخص کشت شده اند و یا در آبیاری قطره ای زیر سطحی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله 16 میلیمتر

ابعاد لوله ۱۶ میلیمتری

لوله های ۱۶ میلیمتری در سایز ۲۰ میلیمتر هم تولید می شود. این نوع لوله های پلی اتیلن به به شکل کلاف در بازار موجود است و کلاف های آن اغلب دارای طول ۴۰۰ متر می باشد. ضخامت لوله های پلی اتلن ۱۶ میلیمتری مختلف است و هر چقدر ضخامت این لوله ها بیشتر باشد طول عمر بیشتری خواهند بود و واضح است که مقاومت آنها نیز افزایش می یابد. البته جنس مواد اولیه ای که در تولید این لوله ها به کار برده می شود  در کنار دستگاه های با کیفیت تولید لوله نیز تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و مقاومت لوله های پلی اتیلن دارد. به همین دلیل به کشاورزان پیشنهاد می کنیم از تولید کنندگان معتبر لوله ها را تهیه نمایند. همچنین برای مشاوره و خریداری لوله های ۱۶ میلی متری می توانند با کارشناسان رساکالا تماس حاصل فرمایند.

قیمت لوله ۱۶ میلیمتری

هزینه لوله های ۱۶ میلی متری به دلیل نوسان قیمت مواد اولیه آن در بازار بسیار متفاوت است. اما می توان بیان کرد حدود قیمت آن در سال جاری در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان است. البته بعضی تولید کنندگان در تولید آن از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می کنند و آنها به قیمت حتی متری ۱۰۰ هزار تومان هم می فروشند. اما به دلیل بی کیفیتی آنها به هیچ عنوان خریداری آن برای کشاورزان توصیه نمی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید