اخبار, پاشنده, لوله

با لوله پلی اتیلن سخت (HD) آشنا شوید

لوله پلی اتیلن سخت

لوله پلی اتیلن سخت یا HD چیست؟

نام دیگر لوله پلی اتیلن HD ، لوله های پلی اتیلن سخت است. این لوله های پلی اتیلن سخت دارای قیمت مناسب، فرآیندپذیری آسان، نرمش زیاد، سطح خارجی سخت و مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی و خوردگی هستند و به دلیل همین ویژگی ها کاربرد زیادی در انتقال آب در طرحهای آبیاری تحت فشار دارند و مورد توجه واقع شده اند. سایز لوله های پلی اتیلن سخت از ۲۰ میلیمتر شروع می شود و تا سایز ۵۰۰ میلیمتر اغلب قابلیت تولید را دارند. اما بعضی از سایزهای موجود در استاندارد در بازار به طور معمول وجود نداشته و سایزهای سفارشی به حساب می آیند.

کاربرد لوله پلی ایتلن HD و قیمت آن (پلی اتیلن سخت)

لوله پلی اتیلن سخت به عنوان لوله های اصلی و نیمه اصلی در آبیاری تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد و  لترال ها (لوله های ۱۶ میلیمتری) در آبیاری قطره ای از این لوله های سخت انشعاب پیدا می کنند.

لوله پلی اتیلن

مواد اولیه لوله پلی اتیلن سخت

مواد اولیه در تولید این لوله ها، رزین های پلی اتیلن بوده که در سال های اخیر اکثراً در کشور به وسیله صنایع پتروشمی مانند پتروشیمی امیرکبیر تولید می شود. اما هنوز هم در بعضی موارد از مواد اولیه وارداتی استفاده می شود و صادر کننده عمده این مواد اولیه به ایران شرکت هایی مانند توتال و البروج امارات می باشند. به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه در سال های جاری نمی توان قیمت دقیق و ثابتی را برای مواد پلی اتیلن سخت بیان کرد اما به طور کلی می توان ذکر کرد که در سال جاری قیمت لوله پلی اتیلن در حدود هر کیلو ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان بوده است.وی

نکاتی جهت خریداری لوله پلی اتیلن سخت

کشاورزان عزیز باید توجه داشته باشند که حتما لوله های مورد نیاز خود را از تولیدکنندگانی که معتبر  هستند و دارای گواهینامه های معتبر می باشند تهیه کنند تا از مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری کنند. کشاورزان عزیز برای تهیه و راهنمایی می توانند با مشاوران و کارشناسان رساکالا تماس حاصل نمایند. دلیل این دقت در خریداری لوله پلی اتیلن این امر است که در چند سال اخیر بعضی از تولید کنندگان  از مواد اولیه بی کیفیت و بازیافتی در تولید لوله ها استفاده کرده اند، که قیمت آن ها نیز بسیار پایین می باشد و استفاده کشاورزان از این لوله ها در آینده نه چندان دور باعث نشتی و خمیدگی و شکستگی لوله ها خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید