اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

عوامل موثر در جوشکاری لب به لب لوله(بخش اول)

جوشکاری لب به لب لوله

جوشکاری لوله های پلی اتیلن

جوشکاری لب به لب لوله های پلی اتیلنی از زمان های گذشته رایج بوده و از روش های مقرون به صرفه برای جوش دادن لوله های پلی اتیلن می باشد. جوشکاری لب به لب به وسیله دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن صورت می گیرد که در اتصال دادن لوله های پلی اتیلن کاربرد فراوانی دارد.

جوشکاری لب به لب از محاسن و معایبی برخوردار است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آنها برای شما عزیزان بپردازیم. در این روش عواملی حضور دارند که بر روی نوع اتصال این لوله ها موثر می باشند که آنها را نیز برای شما بیان خواهیم کرد.

جوشکاری لب به لب

جوشکاری لب به لب

برای جوشکاری لب به لب لوله ها، ۲ سر لوله بعد از اینکه به خوبی برش داده شدند و صاف شدند به وسیله ۲ صفحه فلزی که اتو نام دارند حرارت می بینند و ذوب می شوند. پس از آن نیز لوله ها در یک دمای بخصوص به وسیله فشار به هم وصل می شوند و پس از اینکه خنک شدند فشار از روی ۲ لوله حذف می شود و از این طریق لوله ها با استحکام بالا به هم وصل می شوند.

در جوشکاری لب به لب لوله ها در نقاط اتصال برجستگی هایی حاصل می شود که بید(bead) نام دارند.

جوشکاری لب به لب برای لوله هایی که قطرهای زیادی دارند پرکاربرد و ایده آل است.

در این روش دو صفحه سوزان وجود دارد که به شکل صفحه تخت هستند و به همین علت این روش اتصال دهی جوش با صفحه داغ هم نام دارد. در این روش اتصال این ۲ صفحه اتو، فلزی هستند که به وسیله ۱ لایه تفلون پوشانده شده اند. این لایه تفلون سبب می شود که مواد به صفحات نچسبند.

لوازم لازم برای جوشکاری لب به لب :

  • دستگاه جوشکاری لب به لب
  • دستگاه برش دهی لوله ها
  • گیره برای ثابت نگه داشتن لوله
  • چادر برای پوشاندن محل جوش لوله ها
  • الکل برای تمیز کردن ناحیه جوش داده شده

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه کنید و یا برای مشاهده محصولات از “صفحه اصلی” دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید