اتصالات, اخبار, پاشنده, تجهیزات ساختمان

کدام عوامل عمر شیلنگ pvc را کاهش می دهند؟

شیلنگ های pvc

عوامل خطر آفرین برای شیلنگ های پی وی سی :

شیلنگ های پی وی سی امروزه بسیار مورد توجه واقع شده اند و کاربرد بسیار زیادی در جهت زندگی راحت تر برای ما انسان ها دارند. البته نحوه استفاده و نگهداری از این شیلنگ ها نیز بسیار مهم است. شیلنگ های پی وی سی در برابر خطرات احتمالی طبیعی و یا رفتار ما ممکن است آسیب ببینند. حال اگر این خطرات احتمالی را بشناسیم راحت تر می توانیم ازآنها استفاده کنیم و همچنین باعث افزایش طول عمر آنها خواهیم شد. در این مطلب گروه رساکالا عوامل احتمالی که می تواند به شیلنگ های پی وی سی آسیب برساند را آماده کرده است.

خطرات طبیعی

عوامل طبیعی شامل خطرات احتمالی از سطح زمین (مانند سنگ و کلوخ) و عوامل تولید اشعه( مانند تشعشعات خورشید و پرتوی UV و گرما و سرمای محیط) هستند که بدنه شینلگ ها را تهدید می کنند. در نتیجه هرچقدر شیلنگ های پی وی سی از این عوامل طبیعی محافظت شوند باعث افزایش ط.ل عمر آنها خواهد شد.

شیلنگ pvc

خطرات مصنوعی

عوامل مصنوعی شامل مواردی مانند اجسام نوک تیز مثل میخ و تیغ یا مسالح ساختمانی هستند و به خودی خود باعث صدمه دیدن شیلنگ خواهند شد. بنابراین بایستی در هنگام استفاده از شیلنگ ، مراقب آنها باشیم که از این عوامل صدمه نبینند.

خطرات سیال

مواردی مانند فشار ، دما و ساختار شیمیایی سیال ممکن است متناسب با ساختار بدنه شیلنگ نباشند و به آن آسیب بزند یا باعث خوردگی آن شوند. هر شیلنگ متناسب با سیال به خصوصی ساخته می شود در نتیجه اگر فشار بیش از اندازه به آن وارد شود شلینگ مقاومت نخواهد کرد و این فشار بیش از اندازه باعث ترک خوردگی آن خواهد شد. دما و سیالات شیمیایی خورنده ای که برای شیلنگ تعریف نشده اند نیز سبب تجزیه بافت شیلنگ و از هم پاشیدگی آن می شوند.

استفاده نادرست انسان ها

رفتاری که فرد کاربر با شیلنگ انجام می دهد هم در عمر شیلنگ و صدمه دیدن آن تاثیر مستقیم دارد. اگر با شیلنگ با بی احتیاطی رفتار شود، شیلنگ عمر چندان زیادی نخواهد کرد. برای مثال اگر شیلنگ در زمان آبیاری در باغ به شکل نادرستی در روی زمین و در میان خار و خاشاک و سنگ ها کشیده شود قطعاً صدمه خواهد دید. در بعضی موارد هم دیده شده است که از شیلنگ برای بالا کشیدن اجسام به آپارتمان های نیمه ساخته استفاده می شود. این عمل باعث کش آمدن بافت شیلنگ شده و در مدت زمان کوتاهی شیلنگ نازک شده و پاره خواهد شد.

نوشته های مشابه