اتصالات, اخبار, لوله

با انواع لوله های فلزی آشنا شوید

لوله فلزی

لوله های فلزی

این نوع لوله های از ورق های آهنی هستند برای سیستم ها و لوله کشی هایی که جهت منتقل کردن آب و گاز است بکار می روند. این لوله ها در تاسیسات لوله کشی در انواع متفاوتی هستند که در زیر به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

انواع لوله های فلزی

  1. لوله های گالوانیزه
  2. لوله های سیاه درز دار
  3. لوله های سیاه بدون درز مانسمان

مشخصات لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزه از آهن نورد ساخته میشوند و از درز به صورت طولی جوشکاری میشوند. به این لوله ها لوله های گالوانیزه میگویند که در لوله کشی های انتقال آب شرب و منتقل کردن آب بکار می روند.

لوله مانیسمان

لوله های سیاه درز دار:

لوله های سیاه درز دار از ورقهای آهن سیاه تولید میشوند و در اندازه های بیشتر از ۲٫۱اینچ و بصورت شاخه های ۶متری ارائه میشوند. مرغوبیت این لوله ها وابسته به ضخامتهای ورق ها میباشد که ضخامت آنها نیز از ۲ الی ۴ است. این لوله ها به علت اینکه درز آنها جوش داده میشود به نام لوله های درز دار شناخته میشوند.
کاربرد آنها نیز برای انتقال گاز است و همچنین از مدل سبک تر آن برای خطوط برق بکار می رود.

لوله های سیاه بدون درز مانسمان:
  • این نوع لوله ها همان طور که از نام آنها پیداست درز ندارند و از فولاد نیز تولید میشوند. ضخامتهای این لوله ها در مقایسه با لوله های دارز دار بالاتر است و بصورت ۵متری ساخته میشوند. کاربرد آنها نیز در منتقل کردن گاز، دیگ های بخار و … است.
  • توجه داشته باشید که در هنگام خرید لوله های بدون درز توجه کافی را به خرج دهید. چون بعضی اشخاص متاسفانه لوله های درز مخفی را جایگزین لوله های بدون درز میکنند و بفروش می رسانند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر در رساکالا به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید