اخبار, دکوراسیون

آیا از رنگهای یکنواخت در دکوراسیون منزل خسته شده اید؟؟؟

آیا از رنگهای یکنواخت در دکوراسیون منزل خسته شده اید؟؟؟

چگونه از رنگ در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم

آیا از رنگهای یکنواخت در دکوراسیون منزل خسته شده اید؟؟؟اینکه از چه رنگ هایی و کجا از آنها در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید اهمیت زیادی دارد.هرکس که علاقه ای به طراحی معماری و دکوراسیون داخلی داشته باشد میداند که راه های بیشماری برای انجام طراحی داخلی و دکوراسیون وجود دارد. در حالی که یک خانواده ممکن است به رنگ های روشن و بافت های نرم و تعداد زیادی گیاهان داخلی علاقه داشته باشند ؛ یک زوج جوان ممکن است تمایلشان به رنگ های خنثی و مینی مالیسم بییشتر باشد.رنگ‌ از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیرگذار در طراحی فضاهای داخلی‌ است که می‌تواند به طرز شگفت‌آوری بر کیفیت یک فضا در جهت مثبت یا منفی موثر باشد. احتمالا انتخاب رنگ مناسب برای طراحی یک فضا، در نگاه اول برای اکثر افراد کار ساده‌ای به نظر می‌رسد و هرکس به رنگ مورد علاقه‌‌ی خود به عنوان اولین گزینه‌ فکر می‌کند، ‌ولی چنانچه در مورد رنگ‌ها اطلاعات زیادی نداشته باشید در قدم بعدی و برای انتخاب رنگ‌های دوم و سوم به مشکل برخواهید خورد.ما در اینجا به شما راه کارهایی را جهت انتخاب درست رنگ ها به شما ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

رنگ آمیزی

رنگ های نیمه خنثی

در سال‌های اخیر توجه مردم به رنگ‌های نیمه خنثی افزایش یافته است. رنگ‌های نیمه خنثی تفاوت زیادی با رنگ‌های خنثی دارند اما به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب شده و نمای قشنگی از دکوراسیون داخلی تولید می‌کنند. رنگ‌های طبیعی مانند انواع آبی و سبز با دیگر رنگ‌ها ترکیبات قشنگی تولید می‌کنند مخصوصا اگر از سایه‌های ملایم با رگه‌ای از قهوه‌ای استفاده کنید.

رنگ های خنثی

استفاده از طیف‌های مخلوط

حتی طیف‌های آبی شاد را نیز می‌توان به راحتی با دیگر رنگ ‌ترکیب کرد. استفاده از رنگ آبی زمانی که قصد دارید از طیف‌های مختلف یک رنگ را استفاده کنید کنید نتیجه‌ی بسیار خوبی خواهد داشت.سعی کنید طیف‌های روشن و سرد آبی را با طیف‌‌های آبی متمایل به سبز یا آبی متمایل به نیلی ترکیب کنید تا در عین استفاده از یک رنگ در دکوراسیون داخلی تنوع به وجود بیاورید. از رگه‌های پررنگ و مشخص برای متمایز کردن رنگ‌ها استفاده کنید.می‌توان از طیف‌های مختلف رنگ‌های گرم نیز استفاده کرد اما بهتر است که رنگ دیوارها و وسایل بزرگ را روشن‌تر از دیگر وسایل انتخاب کنید تا پررنگی فضا شما را آزار ندهد.از رنگ های مختلف استفاده کنید و لی زیاد شلوغش نکنید.مثلا می توانید برای الگوبرداری یک تابلو با ترکیب رنگی شلوغ انتخاب کنید. سپس رنگ‌های المان‌های دیگر دکوراسیون را طوری انتخاب کنید که با ترکیب رنگ تابلو هم‌خوانی داشته باشند.

طراحی دکوراسیون

کاغذ دیواری و روتختی

یکی از روش های دیگر برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون داخلی استفاده از کاغذ دیواری است.تخت خواب یکی از جاهایی است که می‌توانید در آن از رنگ‌های خاص و نامتعارف استفاده کنید و چون تغییر روتختی آسان است به راحتی می توانید تنوع ایجاد کنید.بهتر است در وسایل بزرگ و مبلمان از پارچه‌های ساده استفاده کنید و پارچه‌های طرح‌دار را برای وسایل و تکه‌های کوچک مبلمان نگه دارید. البته می‌توانید از این قانون پیروی نکنید اما اگر در خصوص ترکیب پارچه‌های طرح‌دار و ساده مطمئن نیستید، این روش می‌تواند برای شما مفید باشد.

برهم زدن یکنواختی

زمانی که رنگ‌ها را با هم ترکیب می‌کند حتی ممکن است رنگ‌های خنثی بیشتر خودنمایی کنند. برای مثال قرار دادن یک تابلوی هنری سفید رنگ روی یک دیوار آبی رنگ باعث می‌شود که فضای اتاق زنده‌تر شده و تابلو نیز نمود بیشتری داشته باشد. بدین ترتیب می‌توانید از تابلو‌ یا مجموعه‌ای از تصاویر با زمینه‌ی اصلی سفید برای شاداب‌تر کردن فضای اتاق استفاده کنید.

قطعات تزئینی رنگی و هنری

ممکن است دوست نداشته باشید در اتاق‌تان از تعداد زیادی کوسن استفاده کنید با این وجود باز هم می‌توانید اتاق رنگارنگی داشته باشید. می‌توانید از چراغ‌های رنگارنگ، صندلی‌هایی با رنگ متفاوت و آثار هنری تلفیقی استفاده کنید. می‌توانید عکس‌های زیبایی در اینترنت پیدا کنید یا عکس مجلات را جدا کنید و با ترکیب آن‌ها یک مجموعه هنری درست کنید.یا حتی با عکس های خودتان مجموعای زیبا درست کنید.می توانید از وسائلی که دیگر استفاده نمی کنید به عنوان گلدان یا جا شمعی استفاده کنید و دکوراسیونی خاص داشته باشید.

رنگ بندی در طراحی دکوراسیون

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید