اتصالات, اخبار

کاربرد لوله پلی اتیلن در زهکشی

پلی اتیلن

استفاده از لوله پلی اتیلن در زهکشی

با بزرگ شدن فضاهای زندگی شهری و نیازهای شهری و روستایی انجام زیرساخت های مهندسی به شیوه‌های مدرن و امروزی از ارکان مدیریت و حفظ منابع می‌باشد. زهکشی یکی از زیرساخت‌هایی است که از دوران باستان تا به امروز به شیوه‌های مختلف انجام شده و می‌شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. زهکشی فرآیند خارج کردن آب سطحی اضافی و مدیریت آب‌های زیرزمینی کم عمق از طریق نگه داشت, انتقال , دفع آب و مدیریت کیفیت آب برای رسیدن به منافع دلخواه اقتصادی و اجتماعی است، در حالی که محیط زیست نیز حفظ شود.
زهکشی در کل برای جمع آوری و مدیریت آب‌های سطحی و زیر سطحی انجام می‌شود و در ساختار شهری ( بزرگراه‌ها, خیابان‌ها ,زمینهای ورزشی, پارکها , فضاهای سبز و معابر شهری )، زمین‌های کشاورزی و حتی حیاط خانه‌ها کاربرد دارد و باید جدی گرفته شود. با توجه به محلی که باید زهکشی انجام شود لوله , اتصالات و شیوه‌ی اجرای سیستم زهکشی متفاوت خواهد بود و لوله‌های مختلفی برای انجام آنها نیاز می‌باشد.

زهکشی

زهکشی در کل به شش گروه کلی زیر تقسیم می‌گردد:

– خیابان و بزرگراه های زهکشی
– زهکشی و جمع آوری آبهای سطحی ( آب باران و طوفان )
– زهکشی حیاط / ساختمانها
– زهکشی زمین‌های کشاورزی و باغات
– زهکشی و جمع آوری آبهای اضافی زمینهای ورزشی ( زمین فوتبال , زمین گلف و … )
– زهکشی و جمع آوری آبهای اضافی پارکها و فضاهای سبز شهری

رساکالا مجموعه کاملی از لوله , اتصالات و منهول‌های پلی اتیلن را در خدمت شما مشتریان گرامی قرار داده است. که هر کدام از این محصولات کاربردی کلیدی در ‌شبکه زهکشی دارند. لوله و اتصالات پلی اتیلن با مزایای فروانی که دارد به عنوان گزینه اصلی کارفرمایان, پیمانکاران و مشاوران بدل شده است.

برخی از مزایای لوله و اتصالات پلی اتیلن

– مقرون بصرفه بودن ( هزینه پائین اولیه و تعمیر و نگهداری )
– طول عمر طولانی ( ۱۰۰ سال )
– وزن پائین و عدم نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین
– نصب و راه‌اندازی آسان و بهره برداری سریع از پروژه
– مقاومت بالا در برابر سایش
– مقاومت بالا در برابر انواع مواد‌های شیمیایی

یک سیستم زهکشی کارآمد و قابل اطمینان به حفظ امنیت جاده‌ها، معابر، پارکینگها و دیگر سطوح شهری کمک فراوانی می‌کند و همچنین شبکه زهکشی مناسب به مدیریت آب‌های باران و آب‌های زیر سطحی در معابر شهری و زمین‌های کشاورزی می‌انجامد و تضمینی برای استفاده بهینه از منابع آبی و محیط زیست خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید