اتصالات, اخبار

با انواع واشر ها آشنا شوید

انواع واشر

واشرها

واشر ها حلقه ای از جنس فلز و یا پلیمر هستند که در صنایع گوناگون و اتصال ها بسیار پرکاربرد هستند. آنها برای بالا رفتن میزان اصطکاک مابین پیچ و قطعات بکار برده می شوند و سبب پیشگیری از باز شدن مهره می شوند. واشر ها دارای مدل های متفاوتی از جهت موارد استفاده، ساختار، استانداردهای رعایت شده و اندازه هستند.

انواع واشر

انواع واشر ها شامل موارد زیر میباشد:

  1. واشر فنری
  2. واشر استاندارد
  3. واشر تخت
  4. واشر گرد
  5. واشر چهار گوش
  6. واشر اریب
  7. واشر بار محور
  8. واشر لب پر

واشرهایی که دارای ویژگی عدم خوردگی و مقاومت مکانیکی و شیمیایی زیادی هستند واشر های stainless steel هستند که بر اساس استانداردها ساخته و ارائه می شوند. واشر ها باعث افزایش امنیت تاسیسات شده و سبب به وجود آمدن اتصالاتی مقاوم می شوند. از آنها در تاسیسات آب و فاضلاب و کشاورزی بکار برده می شوند و دارای انواع گوناگونی از لحاظ کاربرد هستند. انواع این واشر ها در اندازه های ۶۰۰میلیمتر، ۸۰۰میلیمتر، ۱۲۰۰میلیمتر عرضه می شوند. آنها همچنین دارای اندازه های متفاوت، قطر درونی و بیرونی، ضخامتهای متفاوت و اندازه مختلف بر اساس استانداردها تعریف شده تولید شده و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

واشر

قیمت انواع واشرها

مبلغ مربوط به هر نوع واشر بر اساس نوع جنسی که دارد(لاستیک و فلز و یا stainless steel) متنوع است. عواملی متعددی بر روی قیمت واشر ها تاثیر گذارند که از بین آنها می توان به عواملی از جمله کارخانه سازنده، جنس، میزان مقاومت، ویژگی عدم خوردگی و عدم زنگ زدگی، میزان کیفیت و استانداردهای رعایت شده اشاره کرد. توجه داشته باشید که به دلیل ایمنی که واشر ها به وجود می آورند بایستی در هنگام خرید آنها دقت کافی انجام شود و واشرهایی با دوام و با کیفیت خریداری شود.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید