اتصالات, اخبار, شیرآلات

انواع شیرآلات فولادی و کاربردهای آنها

شیر فولادی

شیرآلات فولادی

شیرآلات فولادی جزء شیرآلات پر مصرف می باشند که به علت ساختمانی که دارند و موارد استفاده گوناگونی که در صنعت های گوناگونی مانند نفت، گاز، بخار، پتروشیمی، نیروگاه ها، دریانوردی، کشتی رانی و انتقال آب دارند بسیار مورد توجه واقع شده اند. فولادهای ضدزنگ یا stainless steel یک گونه از شیرآلات فولادی هستند که به دلیل ترکیبات بکاربرده شده در آنها، بر روی شان فرآیند عدم خوردگی صورت گرفته که باعث شده است آنها را به شیرآلات ضد زنگ زدگی و با مقاومت زیاد در برابر مواد شیمیایی خورنده تبدیل کند. همچنین فولاد به خودی خود دارای مقاومت بالا در مقابل فشارهای داخلی و خارجی، مقاومت بالا در مقابل ضربات،عدم اصطکاک و سایش است.

انواع شیرآلات فولادی و کاربرد های آنها

شیرآلات فولادی دارای مدل های گوناگون از جهت بدنه و فشارکارکرد هستند. از انواع این شیرآلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شیرآلات توپی فلنج دار
  2. شیرآلات دروازه ای
  3. شیرآلات اطمینان فولادی
  4. شیرآلات سوزنی
  5. شیرآلات دیافراگمی و …

شیرآلات فولادی

کاربرد انواع شیرآلات فولادی

  • هرکدام از این شیرآلات فولادی با توجه به عملکرد و مزایایی که دارند، کاربرد متفاوتی داشته و در صنایع گوناگون بکار برده میشوند.
  • شیرآلات توپی جهت بکارگیری در صنایع غذایی و همچنین در صنعت هایی که احتیاج به درجه بالای دما و فشار دارد بکار برده میشوند.
  • شیرآلات اطمینان برای به وجود آوردن یک سد در مقابل شیرآلات و مخازنی که در شراطط فشار قرار دارند بکار میرود تا شیرآلات و مخازن در برابر فشار بالاتر از حد استاندارد آسیب نبینند.
  • شیرآلات سوزنی هم برای کنترل کردن جریان سیالات بکار برده میشود.
  • این مثال ها فقط کاربردهای محدودی از این شیرآلات بود. این شیرآلات فولادی دارای کاربردهای گوناگون دیگر هم هستند و همچنین علاوه بر صنایع گوناگون، در ساختمانها نیز بکار برده میشوند.

جهت مشاهده محصولات رساکالا و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید