اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با مشخصات انواع لوله های گالوانیزه آشنا شوید

لوله گالوانیزه

انواع لوله های گالوانیزه :

این لوله ها از ۲ دسته لوله فولادی و لوله آهنی تشکیل شده اند. اغلب دیده می شود که تفاوتی بین این ۲ لوله قائل نمی شوند اما این در صورتی است که نوع فولادی آنها دارای وزن کمتر و براقیت بیشتری هستند.

لوله های فولادی گالوانیزه :

لوله های فولادی گالوانیزه جهت خارج کردن فاضلاب های بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند. اما اکثرا به عنوان هواکشی مورد استفاده قرار داده می شوند. این لوله ها از فولاد نرم ساخته می شوند که در آن ورقه های فولادی را با فشار به درون قالب می فرستند و سپس درز لوله جوش داده می شود و بعد از آن لوله را  برای مقاوم شدن در مقابل مواد اسیدی  و زنگ زدن درون وان آب کاری روی می فرستند. این لوله ها در مقابل مواد اسیدی در مقایسه با لوله های آهنی به میزان اندک تری مقاوم هستند. تمام مواد اسیدی که برای لوله های چدنی خطرناک هستند برای این لوله ها هم ضرر دارند.

لوله های گالوانیزه

لوله های آهنی گالوانیزه :

لوله های آهنی گالوانیزه از آهن نورد ساخته می شوند و شکاف آنها از طریق دستگاه جوشکاری به هم متصل می شوند. بعد از آن هم لوله ها را درون فلز روی ذوب شده غوطه ور می کنند. این لوله ها دارای رنگ تیره و خاکستری هستند و اغلب به دو شکل دارای وزن کم و متوسط ارائه می شوند.

هر دو این لوله ها به صورت شاخه های ۶متری و ۲ سر دنده هستند. لوله های گالوانیزه بصورت پیچشی به هم متصل می شوند و از طریق مواد مناسب  آب بندی آنها انجام می پذیرد.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید