اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مزایا و معایب انواع لوله های فاضلابی چیست؟

لوله فاضلاب

انواع لوله های فاضلابی

انواع لوله های فاضلابی شامل لوله های پی وی سی(PVC)، لوله های سی پی وی سی(CPVC) و لوله دوجداره کاروگیتی می باشد. که در این مطلب میخواهیم کلیه مزایا و معایب آنها را بررسی کنیم.

لوله فاضلابی پی وی سی(PVC)

مزایای لوله فاضلابی پی وی سی: لوله و اتصالات پی وی سی دارای قیمت کمتری هستند و همچنین نسبت به لوله های دیگر در مدت زمان کمتری نصب و راه اندازی می شوند. اتصالات و لوله فاضلابی پی وی سی به دلیل جلوه خوبی که دارند احتیاجی به رنگ کردن ندارند. این لوله ها همچنین سبک وزن هستند و در مقابل انواع مواد شیمیایی موجود در فاضلاب ها مقاومت خوبی نشان می دهند.

معایب لوله فاضلاب پی وی سی: لوله و اتصالات پی وی سی در مقابل شرایط دمایی سرد متاسفانه شکست می شوند و در مقابل هم هنگامی که در مقابل هوای داغ قرار میگیرند دفرمه می شوند و دیگر مقاومت قبلی را نخواهند داشت. چون دارای دیواره نازک تری هستند برای بازکردن آنها باید از فنر استفاده شود. این لوله ها به دلیل اینکه با چشب به هم متصل می شوند خیلی دوام ندارند.

لوله فاضلابی

لوله فاضلابی سی پی وی سی(CPVC)

لوله های CPVC نتیجه پیشرفت در لوله های پی وی سی هستند. لوله های CPVC در مقایسه با لوله های پی وی سی توانایی تحمل دمای بیشتری را دارند. به همین علت هم از آنها در پتروشیمی، پالایشگاه ها و بخش هایی که دارای سیالی با دمای بالا هستند مفید واقع می شوند و کاربرد دارند.

لوله فاضلاب دو جداره کاروگیتی

لوله های دو جداره کاروگیتی اغلب در فاضلابهای شهری بکاربرده می شوند و به علت اینکه ۲ جداره دارند دارای استحکام زیادی در برابر ضربات گوناگون هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید