اخبار, هود آشپزخانه

عملکرد انواع هود از ساده تا لوکس

هود آشپزخانه

آیا تا به حال در منازلی قرار گرفته اید که در هنگام ورود به آنجا آثاری از بوی مواد غذایی طبخ شده به مشام شما برسد؟ معمولا در این حالت حس جالبی به ما دست نخواهد داد. آیا میدانید یکی از دلایل آن وجود هود نامناسب برای منزل میباشد؟

هود آشپزخانه لزوما وسیله ای برای مکش بو،دود و چربی های حاصل از پخت و پز معلق در هوا است.

برای خریداری هود مناسب لازم است درباره میزان مکش آن،انواع آن،میزان صدای آن،طراحی آن و قیمت و نحوه نگهداری آن توجه کنیم.ما در این مقاله برای شناخت آسان هود به معرفی و عملکرد انواع آن میپردازیم.

انواع هود آشپزخانه

۱- هود زیر کابینتی آشپزخانه

این نوع هود یکی از از قدیمی ترین انواع هود است. موتور این نوع هود حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه می باشد.از معایب آن صدای زیاد آن است و در کل در مقایسه با هود های امروزی کیفیت و کارایی کمتری دارد.

۲- هود شومینه ای آشپزخانه (فلت یا کلاسی)

این نوع هود امروزه در بیشتر منازل به دلیل عملکرد مناسب آن مورد استفاده قرار میگیرد.هود شومینه ای به دلیل اینکه صفحه مکش آن کاملا روی اجاق گاز شما قرار میگیرد از بهترین مکش برخوردار است.اما میزان صدای آن بسته به نوع موتور آن میباشد و در انواع موتور ممکن است صدای کمتر و یا بیشتری را تولید کند.روشنایی این نوع هود از طریق لامپ ال ای دی و یا هالوژنی است که روی آن تعبیه شده است.هود شومینه ای یا فلت در طرح های متفاوت شیشه ای، استیل و ترکیب شیشه و استیل است. این هود مجهز به فیلتر آلمینومی قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر می باشد.نحوه کنترل آن نیز بسته به مدل آن به صورت دکمه مکانیکی، دکمه لمسی ویا ریموت کنترلی است و البته در بعضی از مدل ها تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود دارند.

۳- هود ۴۵ درجه (مورب یا دکوراتیو)

نام این محصول به دلیل قرارگیری در زاویه ۴۵ درجه با صفحه گاز است و به همین دلیل که به طور کامل در بالای گاز قرار نمیگیرد به طور کامل ممکن است نتواند بو را مکش کند البته در بعضی موارد اگر موتور هود قوی باشد با هود فلت تفاوتی ندارد. البته باید گفت در بعضی موارد به دلیل ظاهر خاص و زیبایی مورد توجه قرار میگیرد. صدای آن نیز مانند بسته به موتور آن متفاوت است.این نوع هود نیز در طرح های شیشه ،استیل  و ترکیب شیشه و استیل تولید می شود.این هود مجهز به فیلتر آلمینومی قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو وتعویض فیلتر می باشد. روشنایی این نوع هود از طریق لامپ ال ای دی و یا هالوژنی است که روی آن تعبیه شده است. البته در بعضی از مدل ها تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود دارند.

هود مورب یا 45 درجه

۴- هود آشپزخانه مخفی یا توکار

این نوع هد همان طور که از اسم آن پیداست به صورت مخفی و توکار در زیر کابینت قرار میگیرد و از بیرون اصلا مشخص نمیباشد و نکته مثبت آن این است که از نمای بیرون اصلا مشخص نمیباشد. این نوع هود از نظر مزایا و نحوه عملکرد مانند مطالب گفتاه شده درباره هود فلت و مورب است.

۵- هود فانتزی یا جزیره:

هود جزیره دارای طراحی لوکس و فانتزی  است و در ابعاد مکعب، استوانه و کره موجود میباشد. اما این نوع هود همان طور که ذکر شد حالت فانتزی دارد و مناسب آشپزخانه هایی است که در آن پخت و پز کمی صورت میگیرد و دلیل آن صفحه مکش های کوچکی است که برای این مدل از هود در بعضی موارد طراحی شده است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در هود های جزیره ای که صفحه مکش کوچک نیست مکش مناسبی صورت می گیرد. نوع جدید و زیبای هود جزیره، مدل آسانسوری آن است که با دکمه هود بالا و پایین رفته و توانایی باز و جمع شدن را دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید