اتصالات, اخبار

بررسی انواع فلنج های آهنی

فلنج ها

فلنج

فلنج ها یک نوع از اتصالات شیرها، لوله ها و دستگاه ها به همدیگر میباشند که به نام فلنج خوانده میشوند و بسیار پرکاربرد میباشند. فلنج ها یک نوع از ابزارهایی هستند که به شکل قطعه های دیسک مانند هستند که به وسیله پیچ و مهره اتصالشان برقرار میشود. فلنج ها برای فشارهای متفاوت کاربرد دارند. این اتصال دهنده ها جهت کلیه لوله کشی های منتقل کننده سیالات گازی و مایع ایده آل میباشند و سبب مرتبط شدن شیر آلات به لوله میشوند. در ادامه این مطلب به معرفی انواع آنها و مشخصات شان بیشتر خواهیم پرداخت.

انواع فلنج ها

این اتصالات بر طبق شکل ظاهری، ساختمان آنها و جنس و کاربردشان دارای چند نوع جنس متفاوت هستند که در بین آنها میتوان به فلنج فولادی، فلنج استیل، فلنج چدن اشاره کرد. همچنین آنها دارای فشار کاری متفاوتی هستند. برای مثال فلنج های فولادی می توانند فشار کاری ۱۵۰ الی ۲۵۰۰ PSI را متحمل شوند.

فلنج ها از نظر ساختمان شان دارای چند نوع زیر میباشند:

  1. فلنج ساده
  2. فلنج با سطح برجسته
  3. فلنج گلودار جوشی
  4. فلنج کور
  5. فلنج لبه کار
  6. فلنج روکار

فلنج

کاربرد انواع فلنج ها

  • کاربرد فلنج های کور در انتهای خطوط لوله کشی و خطوطی که حاوی فشار هستند بکار میروند.
  • کاربرد فلنج های روکار هم در تاسیسات معمولی است.
  • فلنج های گلودار جوشی نیز جهت بکارگیری در فشارهای زیاد و دمای خیلی کم میباشد.

فلنج های آهنی در فشارهای متفاوت و در اندازه های گوناگون میباشند که از ۲اینچ تا ۱۴اینچ و ضخامتهای متفاوت ۸میلیمتر تا ۳۰میلیمتر هستند. این فلنج ها بصورت خام یا با آب کاری ارایه میشوند.

آنها همچنین دارای مشخصاتی از قبیل مقاومت بالا در مقابل مواد اسیدی، بازی و شیمیایی و همچنین مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی هستند و با توجه به درخواست مشتریان عزیز در انواع متفاوت ارائه میشوند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید