اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان

اتصالات کوپلر چیست و کوپلرها چه انواعی دارند؟

کوپلر

اتصالات کوپلر چیست و کوپلرها چه انواعی دارند؟

اتصالات کوپلر دارای گونه های متنوعی هستند که با توجه به شرایط سازه ای انتخاب و بکاربرده میشوند. این کوپلر ها بایستی با توجه به استاندارد ها و قوانین موجود تولید و ارائه شوند و بنا به خواست مشتریان در انواع متفاوت در اختیار آنها قرار میگیرد. در این مطلب از رساکالا قصد داریم شما را با انواع کوپلرها آشنا کنیم.

کوپلر های انتهایی:

در مناطق متصل کردن تیر به ستون آرماتور ها بایستی خم به وجود آید و به عبارتی مهار بندی صورت گیرد، که این خم به وسیله کوپلر های انتهایی صورت می پذیرد.

کوپلر های استاندارد:

کوپلر های استاندارد در قسمت هایی که ۲ آرماتور به هم وصل میشوند و یکی از آرماتور ها میتواند بچرخد استفاده میشود.

کوپلر

کوپلر های تبدیل:

کوپلرهای تبدیل هنگامی بکار برده میشوند که بخواهید دو آرماتور را با قطر های مختلف به هم وصل کنید.

کوپلر های جوشی:

کوپلرهای جوشی هنگامی استفاده میشوند که قرار باشد قطعه بتنی به قطعه فلزی وصل شود. انجام آن نیز به این شکل است که یک طرف کوپلر به قطعه فلزی جوش داده میشود و آن یکی طرف هم جهت رزوه کردن آرماتور ها و متصل کردن آماده است.

کوپلر های پیچی و قفلی:

کوپلرهای پیچی و قفلی اغلب برای آرماتورهایی که طولی کم دارند بکار میروند. این کوپلر ها به این صورت هستند که آرماتور رزوه نمیشود و فقط آرماتور درون کوپلر میرود و به وسیله پیچها سفت و قفل میشود.

کوپلرهای فشاری:

کوپلرهای فشاری به صورت غلافی هستند و به وسیله پیچها از بیرون سفت میشوند. این کوپلر ها در برابر نیروهای فشاری مقاومت می کنند و از آرماتور ها حفاظت می نمایند.

برای مشاهده محصولات رساکالا و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید