اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با انواع دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن آشنا شوید

دستگاه جوش پلی اتیلن

انواع دستگاه جوش لوله:

کاربرد طولانی از لوله های پلی اتیلنی باعث می شود که دستگاه های جوش جهت عمل اتصال دهی لوله ها بکار برده شود. کشور ایران دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن مناسب و خوبی را تولید می کند که همین امر باعث شده است بتوان آنها را به کشورهای دیگر هم عرضه می کند.

  • دستگاه های جوش لوله  باید از تجهیزات و ویژگی های فنی خوبی برخوردار باشد تا در نقاط اتصال لوله ها به خوبی مستحکم شوند.
  • همچنین برای بکارگیری این دستگاه فرد باید تبحر مورد نظر را داشته باشد. این امر به قدری مهم است که برخی از شرکت های سازنده این دستگاه برای کارمندان خود دوره های کارآموزی می گذارند تا آنها تبحر ایده آل را بدست آورند.
  • این دستگاه ها در سه نوع بات فیوژن، الکتروفیوژن و اسکترودر می باشند که بر حسب شرایط مورد نظر بکار گرفته می شوند.

روش اتصال دهی بات فیوژن(جوش لب به لب):

دستگاه بات فیوژن اتصالات بسیار مستحکمی را در لوله به وجود  می آورد. به این روش اتصال دهی، جوش لب به لب هم می گویند. در این روش باید قطر و سایز لوله ها با هم برابر باشد تا متصل کردن آنها به خوبی انجام شود. این دستگاه از مرسوم ترین نوع دستگاه های جوش می باشد که ویژگی های ایده آلی دارد. اما با این حال باز هم کیفیت آن وابسته به فرد انجام دهنده و نوع دستگاه مورد نظر می باشد که آیا کیفیت خوبی دارد یا خیر.

در شرایطی که اتصال دهی به وسیله این دستگاه از طریق فرد انجام دهنده و یا بی کیفیتی دستگاه به خوبی انجام نشود، این لوله ها به خوبی به هم متصل نمی شوند و سبب پدید آمدن مشکلات متعددی می شوند.

دستگاه جوش لوله

روش اتصال دهی الکتروفیوژن:

اگر لوله های پلی اتیلن انتقال کننده گاز دچار مشکل شوند بسیار خطرناک خواهد بود، به همین دلیل بکار بردن دستگاه الکتروفیوژن دراین موارد بسیار پرکاربرد است. در حقیقت لوله هایی که به وسیله این دستگاه به هم متصل می شوند جزء مستحکم ترین ها هستند و احتمال آسیب دیدن آنها از این نطر بسیار کم خواهد بود.

دستگاه جوش اکسترودر:

در روش اکسترودر اتصال دهی از طریق دستی عملی می شود. همچنین این روش برای مواردی که دارای سایزهای کم و تعمیر جوش هستند پرکاربرد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید