اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

پهپاد نوین آمازون

پهپاد

پهپاد

چنانچه بخواهید محموله ی به وسیله ی یک پرنده های بدون سرنشین از محل نگهداری آمازون به پرواز در بیاورید و به مقصد بفرستید، ابدا دور از ذهن نیست اشخاصی باشند که رد این پهپاد ها بگیرند و آنها را پایین بیاورند تا محموله یا خود پهپاد را بدزدند، از این رو آمازون پتنتی درمورد پهپادهای ضدسرقت تحویل محموله را ارئه کرده است. در این پتنت به اشخاصی که امکان دارد سعی کنند با به کارگیری از تور یا وسایل دیگر پهپاد را به دام اندازند، اشاره‌ای نشده است، بلکه درباره ی اشخاصی صحبت می‌شود که امکان دارد سعی کنند در ارتباط پهپاد اخلال به وجود آورند و هدایت آن را به دست گیرند و آن را پایین بیاورند.

پهپاد

کمپانی آمازون

آمازون اعتقاد دارد این چنین حملات قادر است ایمنی عملیات هواپیماهای بدون سرنشین را با خطر مواجه کند یا برای صاحب آن صدمه ی مالی به جا بگذارد. در پتنت نوین آمازون چنین آمده است:

با بالا بردن موارد به کارگیری از پرنده های بدون سرنشین، امکان ارتکاب عملیات خصومت آمیز در قیاس با آنها هم فزونی می‌یابد، این حملات امکان دارد با هدف های متعدد انجام بگیرند، برای نمونه می‌شود به سرقت پهپاد و محموله ی آن، تصادف و انهدام پهپاد یا به وجود آوردن اخلال در مقصود و عملیات پرنده بیان کرد. در این حمله ها، شخص یا تیم هجومی امکان دارد قادر باشد هدایت هواپیما را از روش هک کردن ارتباط میان کنترل کننده و هواپیما یا بالعکس در دست بگیرد.

عملکرد

شیوه توصیه شده در پتنت نوین آمازون به این صورت است که هدایت کننده مبادرت به فرستادن سیگنالهای منظم در دوره‌های زمانی چند ثانیه‌ای کند، در این چنین حالتی هواپیما در صورتی که اخلال یا عدم مطابقت در امواجهای دریافتی تشخیص دهد، قادر است از وضعیت عملیات به وضعیت امن تغییر حالت دهد و تا با برقراری مجدد ارتباط ایمن با هدایت از سرقت شدن به وسیله ی هدایت کننده های دیگر پیشگیری کند یا در محلی از قبل مشخص شده فرود آید تا به وسیله ی اپراتور به وضعیت عادی برگردانده شود.

پتنت‌های مرتبط با هواپیماهای بدون سرنشین آمازون تا امروز حاوی موردهای از جمله برج هایی به حالت کندوی زنبور عسل و ول کردن محموله با چتر نجات به ایستگاه‌ های شارژ در مناره‌ی کلیسا و سیستم‌ های خود تخریب کننده جهت پهپادهای معیوب است. آمازون ولو اختراعی با عنوان «انبار در حال پرواز» دارد که بر فراز منطقه های شهری معلق است و به عنوان پایگاهی جهت جمع شدن پرنده های بدون سرنشین عمل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید