اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

قابلیت های بی نظیر الکسا(بخش سوم)

الکسا قادر است در وضعیت اورژانسی دوستان شما را مطلع کند

در شرایطی که به کمک نیاز دارید ولی نمی‌توانید به تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید، مهارتی به نام «دوست من را خبر کن» یا Ask My Buddy می‌تواند به کار شما بیاید. این مهارت می‌تواند به شماره یا شماره‌هایی که از پیش تعیین شده‌اند، پیام متنی بفرستد یا حتی با آن‌ها تماس بگیرد. با این وجود این سیستم قادر به تماس گرفتن با مراکز اورژانس و پلیس نیست.

الکسا

باخبر شدن از شرایط پیچیده ی آب وهوا توسط الکسا

الکسا به‌صورت پیش‌فرض می‌تواند اطلاعات آب‌وهوا  را در اختیار شما قرار بدهد، ولی مهارت ویژه‌ای برای آن وجود دارد که Weather Sky نامیده می‌شود و می‌تواند جزئیات آب‌وهوا را در سطحی باورنکردنی به شما اعلام کند. برای مثال این مهارت می‌تواند زمان دقیق طلوع و غروب آفتاب را به شما اعلام و حتی هوای هر روز را با روز مشابه در سال گذشته مقایسه کند.

الکسا قادر است برای شما پیتزا سفارش دهد

در تمام جهان دو مرکز فروش پیتزا وجود دارند که به‌صورت بین‌المللی عمل می‌کنند و کیفیت آن‌ها زبانزد خاص و عام است. این دو مرکز پیتزا دومینوز و پیتزا هات هستند و هر یک از آن‌ها مهارت ویژه‌ای برای الکسا طراحی کرده‌اند که با نصب آن می‌تواند در زمانی که مشغول به انجام کار خود هستید، تنها با صدور یک فرمان صوتی ساده به الکسا اجازه بدهید برای شما پیتزا سفارش بدهد.

برنامه ویژه و گفتگوی شبانه تلویزیونی

حتی اگر طرفدار این برنامه‌های شبانه نباشید، بازهم می‌توانید با گوش دادن به آن‌ها در حین استراحت آخر شب خود سرگرم شوید. بدون شک برنامه‌های مجریان مطرح می‌توانند لبخند را بر لب شما بیاورند و گوش دادن به آن در حین مسواک زدن و آماده شدن برای خواب، می‌تواند یک گزینه مناسب به‌حساب بیاید.

الکسا قادر است شما را در شبکه پیچ در پیچ متروی نیویورک راهنمایی کند

مهارت‌های متعددی برای الکسا وجود دارند که به شما در زمینه حمل‌ونقل عمومی کمک می‌کنند و حتی برنامه‌های متعددی با وضعیت مشابه با NYC Subway وجود دارند، ولی این مهارت می‌تواند موجب شود تا از وضعیت‌هایی مانند تأخیر در ورود قطارها به ایستگاه آگاه شوید و بهتر برای زمان خود برنامه‌ریزی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید