اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

قابلیت های بی نظیر الکسا(بخش دوم)

الکسا قادر است قبل از خواب برای کودک شما قصه بخواند

این قابلیت بدون شک یک نعمت بزرگ برای والدینی است که از خواندن قصه‌های شبانه برای کودکانشان خسته شده‌اند ولی همچنان باید زمان خود را برای این کار بگذارند. البته ممکن است خوشتان نیاید که یک روبات برای کودک شما قصه بخواند، ولی کودکان این امر را دوست خواهند داشت. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد داستان را شخصی‌سازی کنید و نام کودک خود را نیز در داستان به کار ببرید. هر یک از داستان‌ها در زیر یک دقیقه تمام می‌شود، ولی در صورتی که نیاز به استراحت بیشتر در یک شب خاص یا انجام کارهای شخصی خود دارید، به‌خوبی به خوابیدن کودک شما کمک می‌کند. با این حال به یاد داشته باشید که هیچ‌چیز به‌اندازه صدای خود شما برای کودکتان مؤثر نیست.

خانه هوشمند

الکسا قادر است بدون موبایل از سمت شما پیام متنی بفرستد

الکسا به‌صورت پیش‌فرض به فهرست مخاطبین شما دسترسی ندارد، ولی بخشی به نام SMS with Molly برای آن وجود دارد که می‌توان به کمک آن حتی هنگامی که تلفن همراه شما در دسترستان نیست، پیام متنی به دیگران ارسال کنید. البته راه‌اندازی این مهارت نیاز به حوصله دارد، زیرا باید تنظیمات فراوانی را روی الکسا تغییر بدهید و شماره‌های مخاطبین را نیز به‌صورت دستی وارد کنید. با این وجود اگر پیام‌های متنی زیادی ارسال می‌کنید، این قابلیت برای شما بسیار مفید خواهد بود.

خواندن خلاصه اخبار منتخب توسط الکسا

در این مورد، اشاره‌ای به مهارتی خاص در در الکسا نداریم، بلکه منظور ما این است که می‌توان به کمک الکسا اخبار را فیلتر کرد و موجب شد که این دستیار هوشمند صوتی تنها از طریق منابع خبری خاصی اخبار را برای شما بخواند. شما می‌توانید از منابع خبری معتبر و بزرگ گرفته تا منبع‌های خبری ساده‌تر را به‌عنوان منبع مورد نظر خود انتخاب کنید و برای این کار تنها باید وارد بخش تنظیمات این سیستم شوید و به سراغ منابع خبری بروید.

رزرو کردن میز در رستوران به وسیله ی الکسا

نرم‌افزاری به نام Opentable برای تلفن‌های هوشمند وجود دارد که می‌توان به کمک آن در رستوران‌ها میز رزرو کرد. این نرم‌افزار نسخه‌ی ویژه الکسا را نیز به‌عنوان یک مهارت عرضه کرده است و به کمک آن به‌راحتی می‌توان چنین فرایندی را با ارائه دستور صوتی انجام داد. برای این کار تنها لازم است حساب کاربری خود را در این برنامه ایجاد کنید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “قابلیت های بی نظیر الکسا(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید